Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Olaf Lubaszenko dyrektorem TEATRU!

  Olaf Lubaszenko dyrektorem TEATRU!

  17 sierpnia 2022 / redakcja

  Olaf Lubaszenko - znany aktor, reżyser i producent – będzie od 1 września 2022 r. pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jak zapowiada, kierowana przez niego scena będzie prezentowała urozmaicony i zrównoważony repertuar, łącząc klasyczne i współczesne pozycje. - podajemy za PAP.

  więcej
 • Teatr Współczesny 18 sierpnia rozpoczyna nowy sezon

  Teatr Współczesny 18 sierpnia rozpoczyna nowy sezon

  17 sierpnia 2022 / redakcja

  Teatr Współczesny 18 sierpnia rozpoczyna nowy sezon...

  więcej
 • Szczęście na warsztacie w Lublinie

  Szczęście na warsztacie w Lublinie

  10 sierpnia 2022 / redakcja

  Teatrze Muzycznym w Lublinie zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat do udziału w warsztatach artystycznych, których celem jest doświadczenie poczucia szczęścia przez kontakt ze Sztuką. Pandemia Covid-19 i wybuch wojny na terenie Ukrainy wywołały u wielu młodych ludzi problemy emocjonalne, poczucie osamotnienia, niepewność jutra i lęk o życie najbliższych. My wierzymy, że Sztuka może mieć działanie terapeutyczne, dlatego podczas 5 spotkań warsztatowych nauczymy młodzież definiować na swój sposób uczucie szczęścia i dostrzegać szczęście w swojej codzienności, zapoznamy z poezją podejmującą temat szczęścia, a także przekonamy do współpracy z rówieśnikami, która rozwinie empatię, życzliwość, akceptację i zrozumienie.

  więcej
 • Rezydencja Artystyczna w Szczecinie - nabór!

  Rezydencja Artystyczna w Szczecinie - nabór!

  8 sierpnia 2022 / redakcja

  Teatr Współczesny w Szczecinie ogłasza nabór do drugiej edycji programu Rezydencji Artystycznych – Scena Nowe Sytuacje, który stanowi jeden z fundamentów programowych teatru! Nadsyłanie zgłoszeń do 15 września 2022 r.

  więcej
 • Śródmiejskie Międzypokoleniowe Spotkania Taneczne z DJ Wiką

  Śródmiejskie Międzypokoleniowe Spotkania Taneczne z DJ Wiką

  4 sierpnia 2022 / redakcja

  Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz warszawski Teatr Capitol
  zapraszają na Śródmiejskie Międzypokoleniowe Spotkania Taneczne z DJ Wiką, które odbędą się 7 i 21 sierpnia oraz 11 września 2022 r.

  więcej
 • Prapremiera spektaklu o Annie Walentynowicz

  Prapremiera spektaklu o Annie Walentynowicz

  4 sierpnia 2022 / redakcja

  14 sierpnia 2022 r. w Gdańsku odbędzie się prapremiera spektaklu o Annie Walentynowicz pt. "Anna", spektakl oparty na książce „Walentynowicz. Anna szuka raju” Doroty Karaś i Marka Sterlingowa. Prapremiera odbędzie się 14 sierpnia w rocznicę wybuchu strajków sierpniowych z 1980 roku. Miejscem jego prezentacji będzie postindustrialna przestrzeni dawnej gdańskiej hali stoczniowej S6 na terenie Stoczni Cesarskiej. W roli Anny Walentynowicz Agnieszka Przepiórska.

  więcej
 • Stand up Teatru WARSawy w Teatrze XL

  Stand up Teatru WARSawy w Teatrze XL

  3 sierpnia 2022 / redakcja

  Już od 23 sierpnia 2022 r. w Teatrze XL w Warszawie będzie można obejrzeć standupy z Teatru Warsawy m. in. "Żarty się skończyły" oraz "Krótko mówiąc".

  więcej
 • Premiera Śmierci na gruszy

  Premiera Śmierci na gruszy

  2 sierpnia 2022 / redakcja

  11 sierpnia 2022 r. o godz. 20:00 zapraszamy na premierę spektaklu „Śmierć na gruszy” wg dramatu Witolda Wandurskiego, która odbędzie W Rzeszowie w ramach festiwalu Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor (plac przed teatrem).

  więcej
 • Debiut Polaka na festiwalu teatralnym w Edynburgu

  Debiut Polaka na festiwalu teatralnym w Edynburgu

  2 sierpnia 2022 / redakcja

  Remi Rachuba, polski aktor i twórca, pokaże swój monodram na prestiżowym festiwalu w Edynburgu. „Intruder/ Intruz” zyskał już nominację do Adrian Pagan Playwriting Award i był finalistą BBC Writersroom Drama. Co ciekawe, sztuka zostanie wystawiona na festiwalu nie tylko w języku angielskim, ale także polskim. Artysta ma nadzieję, że wkrótce uda mu się także wystąpić w Polsce.

  więcej
 • Kwatera bożych pomyleńców - spektakl rocznicowy Powstania Warszawskiego

  Kwatera bożych pomyleńców - spektakl rocznicowy Powstania Warszawskiego

  27 lipca 2022 / redakcja

  3,4,5,6 sierpnia 2022 r. w Warszawie o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w spektaklu teatralnym przygotowanym z okazji 78. rocznicy Powstania Warszawskiego, który powstał na motywach powieści Władysława Zambrzyckiego „Kwatera bożych pomyleńców”. Występują: Leszek Bzdyl, Maria Ciunelis, Grzegorz Falkowski, Antonina Haber, Barbara Jonak, Lech Łotocki, Maciej Miszczak, Zbigniew Waleryś.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi