Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Projekt Living Space Theatre nt. edukacji antydyskryminacyjnej

  Projekt Living Space Theatre nt. edukacji antydyskryminacyjnej

  11 października 2019 / redakcja

  W dniach 3 , 4 i 24 października Living Space Theatre przeprowadzi trzyetapowy program edukacji antydyskryminacyjnej dla uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach.

  więcej
 • Diabła nie ma!? - recenzja Bielskiej adaptacji Mistrza i Małgorzaty

  Diabła nie ma!? - recenzja Bielskiej adaptacji Mistrza i Małgorzaty

  10 października 2019 / redakcja

  "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa uważana jest za jedną z najważniejszych książek XXw. Nie jest to przypadek, ponieważ do dnia dzisiejszego jest z powodzeniem tłumaczona na nowo, wznawiana i czytana przez czytelników w Polsce oraz na świecie. Teatr Polski na swój jubileusz 130-lecia Teatru postanowił sięgnąć do tej niesamowitej prozy i przełożyć ją na język teatru.

  więcej
  recenzja TerazTeatr
 • Premiera Plotki w Gliwicach

  Premiera Plotki w Gliwicach

  10 października 2019 / redakcja

  Już jutro, w piątek 11 października, na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach, pierwsza w tym sezonie premiera - "Plotka" Francisa Vebera w reżyserii Cezarego Ibera.

  więcej
 • Historie zakulisowe Teatr Telewizji 8.10

  Historie zakulisowe Teatr Telewizji 8.10

  8 października 2019 / redakcja

  8 października 2019 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na sztukę Antoniego Czechowa w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza pt. "Historie zakulisowe". Spektakl z 2000 roku.

  więcej
 • Krakowski Retro Weekend w KFK: My z ZMP – komunistyczna rewia

  Krakowski Retro Weekend w KFK: My z ZMP – komunistyczna rewia

  8 października 2019 / redakcja

  W piątek, 11 października, na godzinę 19:00, Krakowskie Forum Kultury zaprasza na spektakl "My z ZMP – komunistyczna rewia" w reż. Janusza Marchwińskiego.

  więcej
 • Oscar dla Emily Teatr Telewizji 7.10 PREMIERA

  Oscar dla Emily Teatr Telewizji 7.10 PREMIERA

  7 października 2019 / redakcja

  7 października 2019 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierowy spektakl pt. "Oscar dla Emily". Będzie to brawurowa komedia o niemłodym i niespełnionym zawodowo małżeństwie aktorów z Hollywood.

  więcej
 • Nowe Formy Teatru - międzynarodowy projekt artystyczny Mazowieckiego Instytutu Kultury

  Nowe Formy Teatru - międzynarodowy projekt artystyczny Mazowieckiego Instytutu Kultury

  7 października 2019 / redakcja

  Rusza nowy międzynarodowy projekt artystyczny Mazowieckiego Instytutu Kultury czyli Nowe Formy Teatru.

  więcej
 • Jubileusz 15-lecia Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego

  Jubileusz 15-lecia Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego

  6 października 2019 / redakcja

  Obchody Jubileuszu 15-lecia Szkoły zaplanowane zostały na 9 października 2019 roku. Gwoździem programu będzie koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Śląskiego. Zapraszamy do udziału nie tylko osoby związane ze Szkołą Aktorską, ale także wszystkich sympatyków utworów tego artysty.

  więcej
 • Nie jedz tego! To jest na święta!

  Nie jedz tego! To jest na święta!

  4 października 2019 / redakcja

  Zapraszamy do teatru Studyjnego w Łodzi na przedstawienie "Nie jedz tego! To jest na święta!". Spektakl trudno streścić; nie jest łatwo opowiedzieć, o czym on opowiada. Jest wątek, który jest wyraźnie centralnym, który zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu. Ale nie jest też tak, że wokół wątku głównego rozwijają się wątki poboczne, niczym gałęzie od konar. To nie jest opowieść linearna. To pulpa. Choć „pulpa” to złe słowo. „Kolaż” jest lepszym i bliższym stanu faktycznego. A forma jest tutaj bardzo ważna. Konwencja ma sugerować, że oglądamy świat telewizji. Całość składa się z kilku różnych niepowiązanych narracji. Najważniejszą z nich jest zdecydowanie historia porwanej przez pedofila dziewczynki. Ta historia jest przerywana krótszymi bądź dłuższymi sekwencjami przedstawiającymi popularne formaty dzisiejszej telewizji. Są to: program ezoteryczny z pewnym znanym wróżbitą w roli głównej, piosenki (zarówno smutne jak i wesołe), program paradokumentalny o codziennej pracy policji. Są też fragmenty, w których aktorzy pozornie wychodzą z roli, udają, że są sobą poza rolą. A więc teatr w teatrze. Chaos? Tylko pozorny.

  więcej
 • Mistrz i Małgorzata - jubileusz Teatru Polskiego

  Mistrz i Małgorzata - jubileusz Teatru Polskiego

  4 października 2019 / redakcja

  Teatr Polski w Bielsku-Białej, jubileuszowy sezon 130-lecia istnienia teatru, zainauguruje 6 października wystawieniem na Dużej Scenie adaptacji ponadczasowego dzieła Michaiła Bułhakowa - „Mistrz i Małgorzata“ w reż. Małgorzaty Warsickiej.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi