Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Przesłanie na Dzień Teatru Jacka Jekiela

  Przesłanie na Dzień Teatru Jacka Jekiela

  27 marca 2020 / redakcja

  Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto w ponurym czasie pandemii koronawirusa inne niż zwykle. Ludzie kultury, w tym artyści Opery na Zamku w Szczecinie obchodzą je wyjątkowo nie na scenie, bez swoich codziennych przyjaciół - naszych wspaniałych Widzów.

  więcej
 • Apel Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych

  Apel Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych

  27 marca 2020 / redakcja

  W tym roku “Międzynarodowy Dzień Teatru” obchodzimy w bezprecedensowym dla
  historii światowego teatru momencie, gdy prawie wszystkie teatry w Europie i innych częściach świata odwołały spektakle i zamknęły swoje drzwi dla widzów. Jako związek zawodowy reżyserek i reżyserów teatralnych publikujemy listę polskich spektakli, nad którymi prace zostały zawieszone lub przerwane. Lista nie jest kompletna. Czekamy na informacje o innych produkcjach ( gildiarezyserow@gmail.com).

  więcej
 • Orędzie prezesa ZASP-u Krzysztofa Szustera

  Orędzie prezesa ZASP-u Krzysztofa Szustera

  27 marca 2020 / redakcja

  W obecnej sytuacji, nie oglądając się za siebie w stronę tego, co nie jest warte wspomnień, szukajmy nowych rozwiązań i dróg dobrych dla całego środowiska, dla rozwoju teatrów i dla nieskrępowanych wizji scenicznych - napisał prezes ZASP-u Krzysztof Szuster w orędziu na Międzynarodowy Dzień Teatru 2020.

  więcej
 • Przedstawienia Teatru Bolszoj za darmo online

  Przedstawienia Teatru Bolszoj za darmo online

  27 marca 2020 / redakcja

  Z okazji Światowego Dnia Teatru moskiewski Teatr Bolszoj zainauguruje cyfrową premierę swoich najpopularniejszych oper i przedstawień baletowych. Na oficjalnym kanale YouTube Teatru transmitowanych na żywo będzie łącznie 6 występów, które dostępne będą dla publiczności od piątku 27 marca do 10 kwietnia 2020 r.

  więcej
 • Apel Teatru Modrzejewskiej do władz TVP

  Apel Teatru Modrzejewskiej do władz TVP

  27 marca 2020 / redakcja

  Wnosimy o udostępnienie naszej publiczności na stronie internetowej Teatru Telewizji wszystkich zarejestrowanych spektakli teatralnych pozostających w zasobach TVP, by w trybie VOD dostępne były bezpłatnie publiczności - to fragment apelu "Uwolnić Teatr!", który do zarządu TVP skierował legnicki Teatr Modrzejewskiej w dniu święta ludzi sceny.

  więcej
 • Orędzie Weroniki Szczawińskiej na Międzynarodowy Dzień Teatru

  Orędzie Weroniki Szczawińskiej na Międzynarodowy Dzień Teatru

  27 marca 2020 / redakcja

  Mamy tylko jeden obowiązek - solidarności. Ze wszystkimi pracownikami i pracownicami wszystkich struktur teatralnych w Polsce - pisze w orędziu na 59. Międzynarodowy Dzień Teatru Weronika Szczawińska.

  więcej
 • Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2020

  Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2020

  27 marca 2020 / redakcja

  Tegoroczne orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2020 przygotował Szahid Nadim z Pakistanu - zatytułowane jest "Teatr jako świątynia".

  więcej
 • List Ministra z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

  List Ministra z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

  27 marca 2020 / redakcja

  Mam głęboką nadzieję, że polska społeczność ludzi teatru stawi czoła obecnym wyzwaniom, a z aktualnej sytuacji wyjdzie gotowa do intensywnej pracy, która pomoże w walce ze skutkami obecnego zagrożenia - pisze minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

  więcej
 • Słuchowiska Polskiego Radia na czas kwarantanny

  Słuchowiska Polskiego Radia na czas kwarantanny

  24 marca 2020 / redakcja

  Wszystkie anteny Polskiego Radia zmieniają ramówkę i w ramach akcji #zostańwdomu oferują słuchaczom najlepszą kulturę zarówno w polskim, jak i zagranicznym wydaniu. Również w postaci słuchowisk opartych na klasycznych oraz współczesnych tekstach – jak zawsze w mistrzowskich interpretacjach rodzimych gwiazd kina, telewizji, estrady i teatru radiowego.

  więcej
 • Konkurs dla młodych reżyserów w kwarantannie

  Konkurs dla młodych reżyserów w kwarantannie

  24 marca 2020 / redakcja

  Teatr Modrzejewskiej w Legnicy rozpoczął konkurs dla młodych reżyserów (do 40. roku życia), którzy najbardziej stracili na zawieszeniu działalności teatrów z powodu epidemii koronawirusa. Nawiązuje on do zrealizowanej przez nas z sukcesem w latach 2012-13 Czytelni Kontrrewolucyjnej. Jej zwyciężczynią została Alina Moś-Kerger, która w ramach głównej nagrody zrealizowała na scenie w Legnicy spektakl „Krzywicka/Krew”.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi