Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Premiera Biedermannów w Łodzi

  Premiera Biedermannów w Łodzi

  17 maja 2024 / redakcja

  24 maja 2024 r. na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się prapremiera „Biedermannów” Anny Wakulik w reżyserii Adama Orzechowskiego – sztuki inspirowanej skomplikowanymi losami łódzkiej rodziny przemysłowców, których okoliczności wojny postawiły przed najtrudniejszym wyborem...

  więcej
 • 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne

  48. Opolskie Konfrontacje Teatralne

  17 maja 2024 / redakcja

  21 maja 2024 r. rozpoczną się w Opolu 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Festiwal stanowi finał ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „ Klasyka Żywa” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Patronat TerazTeatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • Koncert Wolności z Lechem Wałęsą

  Koncert Wolności z Lechem Wałęsą

  16 maja 2024 / redakcja

  Legendarny szef „Solidarności”, były prezydent RP Lech Wałęsa, będzie honorowym gościem „Koncertu Wolności”, który odbędzie się 3 czerwca 2024 r. o godz. 18.30 w auli UAM w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 35 rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej.

  więcej
 • Wywiad z Magdą Umer

  Wywiad z Magdą Umer

  16 maja 2024 / redakcja

  Dzisiejszym gościem portalu Teraz Teatr jest pani Magda Umer artystka, reżyserka, scenarzystka . Porozmawiamy o spektaklu “Zapiski z wygnania” Teatru Polonia, które ostatnio zostały zrealizowane w ramach Teatru Telewizji. Wywiad przeprowadziła Ewelina Agnieszka Kowalczyk.

  więcej
 • Kim jest Pan Schmitt? PREMIERA

  Kim jest Pan Schmitt? PREMIERA

  16 maja 2024 / redakcja

  16 maja 2024 r. zapraszamy do Małej Warszawy na premierę sztuki "Kim jest Pan Schmitt?”. W obsadzie: Andrzej Zieliński, Monika Krzywkowska, Antoni Pawlicki, Michał Piela, Alma Asuai. Reżyseruje Aldona Figura. Bilety online na terazteatr.pl

  więcej
 • Mała czarna - festiwal monodramów kobiecych w Bielsku-Białej

  Mała czarna - festiwal monodramów kobiecych w Bielsku-Białej

  14 maja 2024 / redakcja

  W dniach 20-26 maja 2024r. Teatr Polski w Bielsku-Białej organizuje festiwal monodramów kobiecych "Mała Czarna".

  więcej
 • Nie żyje Marek Kołaczkowski

  Nie żyje Marek Kołaczkowski

  13 maja 2024 / redakcja

  12 maja 2024 r. w wieku 83 lat zmarł Marek Kołaczkowski, aktor scen polskich, ostatnio związany z Teatrem Małym w Manufakturze.

  więcej
 • Powiem wam, jak zginął PREMIERA Teatr Telewizji 13.05

  Powiem wam, jak zginął PREMIERA Teatr Telewizji 13.05

  13 maja 2024 / redakcja

  13 maja 2024 r. zapraszamy na premierę Teatru Telewizji pt. "Powiem wam, jak zginął". Będzie to spektakl na podstawie powieści detektywistycznej Joe Alexa (Macieja Słomczyńskiego) w reżyserii Marka Bukowskiego. Występują: Grzegorz Małecki, Sebastian Stankiewicz, Roma Gąsiorowska, Jan Wieczorkowski i inni.

  więcej
 • FESTIWAL SZTUK TEATRALNYCH 2024 w Łodzi

  FESTIWAL SZTUK TEATRALNYCH 2024 w Łodzi

  10 maja 2024 / redakcja

  Na 42. Festiwal Sztuk Teatralnych zapraszamy w dniach 20-26 maja 2024 roku.
  Jeszcze nie tak dawno kosztowali pierwszy smak sukcesu – indeks szkoły teatralnej. Doskonale wiedzą, dokąd potrafi zaprowadzić wytrwałość. Lata rzemieślniczej pracy, wyczerpujących treningów, wszechstronnych interpretacji, eksploracji własnych sił i słabości. W pracy zawodowej aktor/ka podejmuje szereg decyzji. A decyzja to jednocześnie i piętno, i przywilej dorosłości. Przyszedł czas na finał.
  Decyzja, żeby w erze medialnego jazgotu tworzyć prawdziwy teatr – nosi znamiona odwagi. Wypatrujmy ich odważnych kreacji!

  więcej
 • Matki. Pieśń na czas wojny w Powszechnym

  Matki. Pieśń na czas wojny w Powszechnym

  10 maja 2024 / redakcja

  13 i 14 maja 2024 r. zapraszamy do Teatru Powszechnego w Warszawie na spektakl chóralny „MATKI. PIEŚŃ NA CZAS WOJNY”. Po warszawskiej prapremierze i licznych wyjazdach zagranicznych (premierze francuskiej w Strasburgu, premierze niemieckiej w Berlinie oraz owacyjnym przyjęciu w Łodzi, Wrocławiu, Düsseldorfie i Barcelonie), spektakl odwiedzi także teatry w Mediolanie, Utrechcie, Hanowerze, Bernie, Sankt Pölten i Freiburgu, a na zakończenie sezonu odbędą się aż 3 pokazy w historycznym Pałacu papieskim w Awinionie, w ramach prestiżowego Festival d'Avignon.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi