Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Trwa remont Teatru Dramatycznego

  Trwa remont Teatru Dramatycznego

  8 marca 2024 / redakcja

  Teatr Dramatyczny w Białymstoku rozstrzygnął przetargi na dwie usługi związane z realizacją inwestycji. Na budowie pojawił się nowy nadzór inwestorski. Dokumentację opracuje nowa pracownia projektowa.

  więcej
 • Premiera książki Emilian Kamiński. Reżyser marzeń

  Premiera książki Emilian Kamiński. Reżyser marzeń

  8 marca 2024 / redakcja

  Już 27 marca 2024 roku do księgarni w całej Polsce trafi książka o Emilianie Kamińskim autorstwa Patrycji Pawlik. Czytelnicy znajdą w niej wyjątkową rozmowę z aktorem, uzupełnioną o wspomnienia bliskich, kolegów
  i współpracowników, w tym: Krystyny Jandy, Olafa Lubaszenki, Wiktora Zborowskiego, Piotra Fronczewskiego, Magdaleny Zawadzkiej, Andżeliki Piechowiak, Doroty Kamińskiej, Justyny Sieńczyłło, Katarzyny Cichopek, Ewy Dałkowskiej czy Mileny Staszuk.

  więcej
 • Król i Caryca PREMIERA w Radziejowicach

  Król i Caryca PREMIERA w Radziejowicach

  7 marca 2024 / redakcja

  9 marca 2024 r. w Domu Pracy Twórczej Nowy Dom Sztuki w Radziejowicach zaprezentowana zostanie premiera „Króla i Carycy” na podstawie scenariusza Haliny Rowickiej w reżyserii Jerzego Zelnika. Przedstawienie przygotowano w ramach Teatru Klasyki Polskiej.

  więcej
 • Człowiek z papieru PREMIERA

  Człowiek z papieru PREMIERA

  5 marca 2024 / redakcja

  W marcu we Wrocławiu i Warszawie odbędzie się prapremiera spektaklu muzycznego „Człowiek z papieru. Antyopera na kredyt” w reżyserii niedawnego laureata Paszportu „Polityki”, Jakuba Skrzywanka. Spektakl poświęcony będzie kwestii mieszkalnictwa, wykluczenia społecznego i komercjalizacji sztuki. „Człowiek z papieru” jest koprodukcją Teatru Powszechnego w Warszawie oraz Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Prapremierowe pokazy w ramach uroczystej gali 44. PPA odbędą się 16 i 17 marca 2024 roku w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, a premiera warszawska w Teatrze Powszechnym – tydzień później, 23 marca 2024 r.

  więcej
 • Wyjątkowy prezent - premiera w Małej Warszawie

  Wyjątkowy prezent - premiera w Małej Warszawie

  5 marca 2024 / redakcja

  7 marca 2024 w Małej Warszawie odbędzie się premiera „Wyjątkowego prezentu” na podstawie napisanej w 2020 r. sztuki francuskiego dramatopisarza Didiera Carona. Reżyserem przedstawienia jest Tomasz Sapryk. Występują: Aleksandra Popławska, Marcin Bosak i Jan Wieczorkowski. Bilety online na terazteatr.pl

  więcej
 • Dziewczynka ze skrzypcami - Jona Fosse

  Dziewczynka ze skrzypcami - Jona Fosse

  4 marca 2024 / redakcja

  Od 7 marca 2024 r. będzie można ponownie oglądać w Teatrze Baj w Warszawie, nagradzany na Festiwalach spektakl pt. „Dziewczynka ze skrzypcami” w reżyserii Ewy Piotrowskiej, autorem tekstu „Spelejenta”, na bazie którego powstał spektakl jest Jon Fosse, nagrodzony Noblem w dziedzinie literatury w 2023 roku.
  Jest to propozycja dla starszych Widzów, a mianowicie jest to spektakl od 10 roku życia.

  więcej
 • Piotr Trojan zainspiruje młodzież do aktorstwa

  Piotr Trojan zainspiruje młodzież do aktorstwa

  4 marca 2024 / redakcja

  Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS to aż jedenaście wyjątkowych spektakli konkursowych oraz trzy pokazy specjalne. Podczas sześciu festiwalowych dni będzie można spotkać się z doskonałymi artystami i to nie tylko z perspektywy widowni. Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie projekt, który zrealizuje Piotr Trojan, doskonały aktor i scenarzysta.

  więcej
 • Ferdydurke Teatr Telewizji 4.03

  Ferdydurke Teatr Telewizji 4.03

  4 marca 2024 / redakcja

  4 marca 2024 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na kultowy spektakl z 1986 r. pt "Ferdydurke" na podstawie słynnej powieści Witolda Gombrowicza, przeniesiona na mały ekran przez Macieja Wojtyszkę. Spektakl znalazł się w Złotej Setce Teatru Telewizji. Występują m. in. Jan Peszek, Jerzy Bińczycki, Jan Frycz, Jerzy Radziwiłowicz, Anna Polony.

  więcej
 • Spotkanie z Katarzyną Łochowską

  Spotkanie z Katarzyną Łochowską

  1 marca 2024 / redakcja

  5 marca 2024 r. o godz. 19.00 w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się spotkanie z Katarzyną Łochowską w ramach cyklu „Moje Ateneum”. Rozmowę poprowadzi Jacek Wakar.

  więcej
 • 87. urodziny radiowej Dwójki

  87. urodziny radiowej Dwójki

  29 lutego 2024 / redakcja

  Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to kilka z szeregu propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. Urodzin - 1 marca 2024 r.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi