Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Przybysz PREMIERA Teatru Telewizji 6.04

  Przybysz PREMIERA Teatru Telewizji 6.04

  6 kwietnia 2021 / redakcja

  6 kwietnia 2021 o godz. 20:00 zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę poematu muzycznego Wojciecha Kościelniaka pt. "Przybysz". Spektakl inspirowany jest powieścią graficzną Shauna Tana „The Arrival”.

  więcej
 • Nie żyje Zygmunt Malanowicz

  Nie żyje Zygmunt Malanowicz

  5 kwietnia 2021 / redakcja

  4 kwietnia 2021 r. zmarł Zygmunt Malanowicz, aktor. Miał 83 lata.
  W ostatnich latach grał w najważniejszych przedstawieniach Nowego Teatru w Warszawie. Przygotowywał się do roli Odysa w najnowszej premierze teatru.

  więcej
 • Requiem d-moll Mozarta z Opery Śląskiej w TV

  Requiem d-moll Mozarta z Opery Śląskiej w TV

  2 kwietnia 2021 / redakcja

  W Wielki Piątek, 2 kwietnia 2021 r. o godzinie 18:55 w TVP Kultura i w Wielką Sobotę, 3 kwietnia o 10:00 na kanale TVP 3 Katowice będziemy mogli usłyszeć koncertową wersję "Requiem d-moll” W.A. Mozarta w wykonaniu artystów Opery Śląskiej. Wystąpią: Andrzej Lampert, Anna Borucka, Ewelina Szybilska, Zbigniew Wunsch oraz Chór i Orkiestra pod kierownictwem muzycznym Francka Chastrusse Colombiera.

  więcej
 • Renata Derejczyk wygrała konkurs na dyrektora Teatru Horzycy

  Renata Derejczyk wygrała konkurs na dyrektora Teatru Horzycy

  1 kwietnia 2021 / redakcja

  Komisja konkursowa zarekomendowała Renatę Derejczyk na stanowisko dyrektora toruńskiego teatru. We wtorek zakończyły się rozmowy z sześciorgiem kandydatów na to stanowisko. Renata Derejczyk w konkursie pokonała m.in. dyrektora artystycznego Teatru Horzycy - Pawła Pasztę, który najprawdopodobniej pożegna się z tym stanowiskiem.

  więcej
 • Teatr Jaracza zaprasza na świateczny spektakl

  Teatr Jaracza zaprasza na świateczny spektakl

  1 kwietnia 2021 / redakcja

  3 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00 zapraszamy do obejrzenia spektakl na platformie VOD Teatru Jaracza w Łodzi. Po raz pierwszy zaprezentowane zostanie nagranie spektaklu „Boże mój!” Anat Gov w reżyserii Jacka Orłowskiego, dzień później zapraszamy na „Pamięć wody” Shelagh Stephenson w reżyserii Bogdana Toszy, zaś w Poniedziałek Wielkanocny 5.04.21 pokażemy Państwu „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

  więcej
 • Aurora - nabór tylko do 15 kwietnia

  Aurora - nabór tylko do 15 kwietnia

  1 kwietnia 2021 / redakcja

  Ostatnia szansa na zgłoszenie! Nabór tekstów do konkursu „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy” do 15 kwietnia 2021 r.
  Teatr Polski w Bydgoszczy jako organizator Festiwalu Prapremier powołał międzynarodową nagrodę dramaturgiczną „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”, która będzie przyznawana za wybitny dramat współczesny. Po raz pierwszy nagroda zostanie wręczona podczas XX. edycji Festiwalu Prapremier. Nabór tekstów do konkursu trwa do 15 kwietnia.
  W styczniu, Teatr Polski w Bydgoszczy powołał nową międzynarodową nagrodę dramaturgiczną – „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”.

  więcej
 • Chłopiec z łabędziem - nowy dramat Villquista

  Chłopiec z łabędziem - nowy dramat Villquista

  1 kwietnia 2021 / redakcja

  Wydawnictwo słowo/obraz terytoria publikuje nowy dramat Ingmara Villquista pt. „Chłopiec z łabędziem”. Tytułowy chłopiec („z łabędziem”) nie pojawia się w żadnej ze scen. Do końca pozostanie jedynie odległym odniesieniem. Banalną rzeźbą, wokół której krąży światowe życie jednej z bohaterek dramatu.

  więcej
 • Bambusowa księżniczka online

  Bambusowa księżniczka online

  31 marca 2021 / redakcja

  31 marca 2021 r o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl VOD Teatru Maska w Rzeszowie pt. "Bambusowa księżniczka". Przedstawienie powstało na podstawie japońskiej baśni z okresu Heian (od 794 do 1185 roku).

  więcej
 • Pięciu finalistów GND 2020

  Pięciu finalistów GND 2020

  31 marca 2021 / redakcja

  Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że dnia 29 marca 2021 roku na posiedzeniu zdalnym, Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, obradująca pod przewodnictwem Piotra Dobrowolskiego, w składzie: Piotr Dobrowolski, Justyna Jaworska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jerzy Stuhr, po przeczytaniu czterdziestu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym)...

  więcej
 • Komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej

  Komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej

  31 marca 2021 / redakcja

  Zamieszczamy komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej związku ze sprawą Pani Anny Paligi.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi