Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Projekty Teatru Dramatycznego z dofinansowaniem

  Projekty Teatru Dramatycznego z dofinansowaniem

  15 lutego 2020 / redakcja

  Projekt „Wolne dziecko” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zajął siódme miejsce na liście rankingowej programu „Niepodległa” na 2020 rok. Instytucja otrzyma dofinansowanie także na zakup sprzętu oświetleniowego i multimedialnego w ramach programu „Infrastruktura kultury” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Biuro Programu „Niepodległa” rozstrzygnęło nabór wniosków na dofinansowanie zadań na 2020 rok. Spośród 1353 złożonych wniosków, dofinansowanie dostało 121, w tym projekt Teatru Dramatycznego. Na liście rankingowej zadanie „Wolne dziecko” znalazło się na wysokiej – siódmej pozycji.

  więcej
 • Kamyk Puzyny dla Ewy Guderian-Czaplińskiej

  Kamyk Puzyny dla Ewy Guderian-Czaplińskiej

  15 lutego 2020 / redakcja

  Tegoroczna Nagroda im. Konstantego Puzyny została przyznana pośmiertnie Ewie Guderian-Czaplińskiej, badaczce i krytyczce, profesorce Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  więcej
 • Wystawa Aksamitna rewolucja 1989

  Wystawa Aksamitna rewolucja 1989

  15 lutego 2020 / redakcja

  Od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. będzie można obejrzeć wystawę "Aksamitna rewolucja 1989. Koniec reżimu totalitarnego w Czechosłowacji", która towarzyszyć będzie premierze spektaklu PROTEST Václava Havla w
  Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy.

  więcej
 • Konkurs na dyrektora Teatru Bagtela

  Konkurs na dyrektora Teatru Bagtela

  14 lutego 2020 / redakcja

  Prezydent Miasta Krakowa ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego. Szczegóły poniżej. Termin składania dokumentów do dnia 16 marca 2020 r.

  więcej
 • Upiór w kuchni premierowo w Kamienicy

  Upiór w kuchni premierowo w Kamienicy

  13 lutego 2020 / redakcja

  Premiera spektaklu „Upiór w kuchni” z gwiazdorską obsadą już 2 marca 2020 r.
  Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś ta niezwykła komedia z dreszczykiem przenoszona jest na deski teatru Emiliana Kamińskiego. Zapowiada się prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera, horroru i angielskiej komedii.

  więcej
 • Dzień Otwarty Małej Boskiej Komedii

  Dzień Otwarty Małej Boskiej Komedii

  13 lutego 2020 / redakcja

  Nie możecie się doczekać teatralnych spotkań podczas Festiwalu Mała Boska Komedia i Bulwar[t]u Sztuki? 15 lutego 2020 roku Teatr Łaźnia Nowa zaprasza całe rodziny na Dzień Otwarty, czyli na Małą Boską w pigułce. W ten wyjątkowy dzień, jak podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu, młodzi miłośnicy teatru będą mieli szansę sprawdzić się w roli teatralnych jurorów.

  więcej
 • Art premierowo w 6 piętrze

  Art premierowo w 6 piętrze

  11 lutego 2020 / redakcja

  15 lutego 2020 r. odbędzie się premiera sztuki "Art" Yasminy Rezy, będzie to wydarzenie uświetniające jubileusz 10-lecia Teatru 6 piętro. W rolach głównych występują: Michał Żebrowski, Borys Szyc, Janusz Chabior. Bilety do nabycia na TerazTeatr.pl

  więcej
 • Związek Otwarty Teatr Telewizji 11.02

  Związek Otwarty Teatr Telewizji 11.02

  11 lutego 2020 / redakcja

  11 lutego 2020 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na spektakl pt. "Związek otwarty" w reżyserii Krystyny Jandy. Spektakl z 2000 r. Występują: Krystyna Janda, Marek Kondrat.

  więcej
 • Srebrna Gloria Artis dla Ewy Pilawskiej

  Srebrna Gloria Artis dla Ewy Pilawskiej

  10 lutego 2020 / redakcja


  Ewa Pilawska została wyróżniona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis w dziedzinie Teatr. Odznaczenie przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego decyzją z dnia 9 września 2019 roku zostało wręczone przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego 8 lutego 2020 roku po sztuce Marka Modzelewskiego „Wstyd” w reżyserii Wojciecha Malajkata, które zainaugurowało XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

  więcej
 • Song of Home - Theatre Lumina w Łodzi

  Song of Home - Theatre Lumina w Łodzi

  10 lutego 2020 / redakcja

  28 lutego 2020 r. zapraszamy do Łodzi na wyjątkowe wydarzenie „Song of Home” – gościnny spektakl ze Stanów Zjednoczonych. Theatre Lumine podczas tournée po Europie zatrzyma się w Łodzi tylko na scenie w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Artyści z amerykańskiej kampanii twórczej zagoszczą w Łodzi kilka dni. Pokażą teatralną medytację na temat przemieszczenia się imigracji osób, i narodów.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi