Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Teatr Reminiscencyjny

  Teatr Reminiscencyjny

  27 czerwca 2019 / redakcja

  Teatr Reminiscencyjny – inicjatywa społeczno-artystyczna Towarzystwa „ę”, która pomaga odzyskać wspomnienia. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” udostępniło scenariusz innowacyjnego projektu Teatr Reminiscencyjny łączącego sztuki sceniczne z działaniami terapeutycznymi.

  więcej
 • Festiwal Warsaw Flow 2019 już w lipcu!

  Festiwal Warsaw Flow 2019 już w lipcu!

  26 czerwca 2019 / redakcja

  Od 7 do 14 lipca 2019 potrwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, z tej okazji na festiwalu pojawią się zarówno zupełnie nowi nauczyciele, jak i ulubieni pedagodzy z poprzednich lat. Patronat nad imprezą objął TerazTeatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • Znamy zwyciężczynię Konkursu Młody Tancerz Roku 2019

  Znamy zwyciężczynię Konkursu Młody Tancerz Roku 2019

  26 czerwca 2019 / redakcja

  25 czerwca 2019 siedmioro finalistów walczyło o tytuł Młodego Tancerza Roku 2019 w konkursie organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz TVP Kultura: Gabriela Dąbek, Kasper Górczak, Dominika Woszek, Julia Ciesielska, Nikola Dworecka, Łukasz Bałoniak i Ewelina Cieśla. Do ścisłego finału przeszła dwójka – Julia Ciesielska i Kasper Górczak. Po ich ostatecznej tanecznej walce jurorzy wskazali swoich faworytów: Wiesław Dudek – Kaspra Górczaka, a Aleksandra Dziurosz i Jacek Przybyłowicz – Julię Ciesielską. W nagrodę Julia otrzymała 20 tys. zł i udział w polsko-japońskim projekcie Młody Duch Tańca, składającym się z wyjazdu do Japonii i tournée po Polsce, zakończonym występem w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Nagrodzony został także Kasper, który otrzymał 20 tys. zł. Specjalną nagrodę TVP za osobowość sceniczną otrzymała Dominika Woszek. Wyróżniono także Nikolę Dworecką zaproszeniem do programu Scena Klasyczna.

  więcej
 • Finał Młody Tancerz Roku 2019

  Finał Młody Tancerz Roku 2019

  25 czerwca 2019 / redakcja

  25 czerwca 2019 r. zapraszamy na wielki finał kolejnej edycji prestiżowego Konkursu Młody Tancerz Roku 2019, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  więcej
 • Wspaniały sezon w Teatrze Muzycznym Capitol

  Wspaniały sezon w Teatrze Muzycznym Capitol

  25 czerwca 2019 / redakcja

  W mijającym sezonie Muzyczny Teatr Capitol we Wrocławiu odwiedziło 138 tys. widzów i gości, w tym ponad 98 tys. widzów obejrzało nasze spektakle repertuarowe (frekwencja 90,6%), a 15 tys. widzów przybyło na 40. Przegląd Piosenki Aktorskiej (frekwencja 98,5%). Wystawiliśmy pięć premier, szóstą - we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty - przygotowujemy na koniec lipca.

  więcej
 • "Borys Godunow" w Teatrze Polskim

  20 czerwca 2019 / redakcja

  Borys Godunow to dramat Aleksandra Puszkina z 1825 roku, z powodu cenzury po raz pierwszy wystawiony w 1870 roku. Utwór wzbudzał zainteresowanie czytelników od samego początku, z wielkim uznaniem wypowiadał się o nim choćby Adam Mickiewicz, którego pełną pochwał notę można przeczytać w programie do przedstawienia. Do realizacji utworu dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Seweryn namówił światowej sławy niemieckiego reżysera, Petera Steina.

  więcej
 • Dzień Walentego PREMIERA w Teatrze Norwida

  Dzień Walentego PREMIERA w Teatrze Norwida

  11 czerwca 2019 / redakcja

  15 czerwca 2019 r. zapraszamy do Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze na premierę do spektaklu pt. "Dzień Walentego" Iwana Wyrypajewa. Przedstawienie będzie zwieńczeniem rosyjskiego tryptyku, w skład którego weszły dwie zrealizowane już, cieszące się wciąż wielkim zainteresowaniem widzów, więc nadal obecne w repertuarze, pozycje: „Gąska” Nikołaja Kolady (reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak) oraz wieczór jednoaktówek -„Oświadczyny” i „Niedźwiedź” Antona Czechowa (reż. Turgay Velizade). Patronat TerazTeatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • Szekspirowskie Miasto we Krwi - recenzja

  Szekspirowskie Miasto we Krwi - recenzja

  11 czerwca 2019 / redakcja

  Od połowy maja w Gliwicach, w ruinach Teatru Victoria będących sceną Teatru Miejskiego oglądać można Szekspirowskie „Miasto we krwi” w reż. Jacka Głomba.

  więcej
  recenzja TerazTeatr
 • Prapremiera spektaklu Kurt Gerron w Katowicach

  Prapremiera spektaklu Kurt Gerron w Katowicach

  6 czerwca 2019 / redakcja

  Już w piątek 7 czerwca, na Dużej Scenie Teatru Śląskiego, ostatnia w tym sezonie premiera - "Kurt Gerron. Fuehrer daje miasto Żydom" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina.

  więcej
 • Chorzowska premiera Hotel Westminster

  Chorzowska premiera Hotel Westminster

  30 maja 2019 / redakcja

  Już w najbliższą sobotę premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowi przebojowej farsy Raya Cooney'a "Hotel Westminster" w reż. Jerzego Bończaka.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi