Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Marek Gierszał reżyseruje...

  Marek Gierszał reżyseruje...

  17 lutego 2020 / redakcja

  Marek Gierszał reżyseruje Pensjonat Pana Bielańskiego
  W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają przygotowania do nowego spektaklu. 21 marca 2020 r. odbędzie się premiera przedstawienia „Pensjonat Pana Bielańskiego”.

  więcej
 • Casting do spektaklu Tomek Sawyer

  Casting do spektaklu Tomek Sawyer

  17 lutego 2020 / redakcja

  Z przyjemnością ogłaszamy casting do najnowszej produkcji Teatru Miejskiego w Gliwicach. 30 maja 2020 roku, na Dużej Scenie odbędzie się premiera familijnego spektaklu muzycznego „Tomek Sawyer” w reżyserii Krzysztofa Materny z muzyką Łukasza Damrycha i choreografią duetu Jarosław Staniek – Katarzyna Zielonka. Poszukujemy wykształconych aktorów , studentów szkół teatralnych oraz adeptów.

  więcej
 • Duet, czyli recepta na miłość PREMIERA Teatr Telewizji 17.02

  Duet, czyli recepta na miłość PREMIERA Teatr Telewizji 17.02

  17 lutego 2020 / redakcja

  17 lutego 2020 r. zapraszamy na muzyczną premierę spektaklu Teatru Telewizji pt. "Duet, czyli recepta na miłość" Będzie to sztuka Sztuka Magdaleny Wołłejko, w reżyserii Adama Sajnuka z muzyką Jerzego Wasowskiego i tekstami piosenek Jeremiego Przybory, czyli doskonałego duetu Kabaretu Starszych Panów. Występują: Emilia Komarnicka-Klynstra, Wojciech Solarz.

  więcej
 • Jerzy Gruza nie żyje

  Jerzy Gruza nie żyje

  16 lutego 2020 / redakcja

  Nie żyje Jerzy Gruza, reżyser teatralny i telewizyjny, twórca m.in. "Czterdziestolatka", "Wojny domowej" czy "Tygrysów Europy". Reżyser miał 87 lat. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

  więcej
 • Projekty Teatru Dramatycznego z dofinansowaniem

  Projekty Teatru Dramatycznego z dofinansowaniem

  15 lutego 2020 / redakcja

  Projekt „Wolne dziecko” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zajął siódme miejsce na liście rankingowej programu „Niepodległa” na 2020 rok. Instytucja otrzyma dofinansowanie także na zakup sprzętu oświetleniowego i multimedialnego w ramach programu „Infrastruktura kultury” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Biuro Programu „Niepodległa” rozstrzygnęło nabór wniosków na dofinansowanie zadań na 2020 rok. Spośród 1353 złożonych wniosków, dofinansowanie dostało 121, w tym projekt Teatru Dramatycznego. Na liście rankingowej zadanie „Wolne dziecko” znalazło się na wysokiej – siódmej pozycji.

  więcej
 • Kamyk Puzyny dla Ewy Guderian-Czaplińskiej

  Kamyk Puzyny dla Ewy Guderian-Czaplińskiej

  15 lutego 2020 / redakcja

  Tegoroczna Nagroda im. Konstantego Puzyny została przyznana pośmiertnie Ewie Guderian-Czaplińskiej, badaczce i krytyczce, profesorce Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  więcej
 • Wystawa Aksamitna rewolucja 1989

  Wystawa Aksamitna rewolucja 1989

  15 lutego 2020 / redakcja

  Od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. będzie można obejrzeć wystawę "Aksamitna rewolucja 1989. Koniec reżimu totalitarnego w Czechosłowacji", która towarzyszyć będzie premierze spektaklu PROTEST Václava Havla w
  Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy.

  więcej
 • Konkurs na dyrektora Teatru Bagtela

  Konkurs na dyrektora Teatru Bagtela

  14 lutego 2020 / redakcja

  Prezydent Miasta Krakowa ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego. Szczegóły poniżej. Termin składania dokumentów do dnia 16 marca 2020 r.

  więcej
 • Upiór w kuchni premierowo w Kamienicy

  Upiór w kuchni premierowo w Kamienicy

  13 lutego 2020 / redakcja

  Premiera spektaklu „Upiór w kuchni” z gwiazdorską obsadą już 2 marca 2020 r.
  Kto nie pamięta słynnego Teatru Sensacji „Kobra”, który gromadził w poniedziałkowe wieczory przed telewizorami miliony widzów? Jedną z jego najpopularniejszych premier był spektakl „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego z 1993 roku z Ireną Kwiatkowską w roli tytułowej. Dziś ta niezwykła komedia z dreszczykiem przenoszona jest na deski teatru Emiliana Kamińskiego. Zapowiada się prawdziwie wyjątkowe widowisko łączące w sobie elementy kryminału, thrillera, horroru i angielskiej komedii.

  więcej
 • Dzień Otwarty Małej Boskiej Komedii

  Dzień Otwarty Małej Boskiej Komedii

  13 lutego 2020 / redakcja

  Nie możecie się doczekać teatralnych spotkań podczas Festiwalu Mała Boska Komedia i Bulwar[t]u Sztuki? 15 lutego 2020 roku Teatr Łaźnia Nowa zaprasza całe rodziny na Dzień Otwarty, czyli na Małą Boską w pigułce. W ten wyjątkowy dzień, jak podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu, młodzi miłośnicy teatru będą mieli szansę sprawdzić się w roli teatralnych jurorów.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi