Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Aurora - nabór tylko do 15 kwietnia

  Aurora - nabór tylko do 15 kwietnia

  1 kwietnia 2021 / redakcja

  Ostatnia szansa na zgłoszenie! Nabór tekstów do konkursu „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy” do 15 kwietnia 2021 r.
  Teatr Polski w Bydgoszczy jako organizator Festiwalu Prapremier powołał międzynarodową nagrodę dramaturgiczną „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”, która będzie przyznawana za wybitny dramat współczesny. Po raz pierwszy nagroda zostanie wręczona podczas XX. edycji Festiwalu Prapremier. Nabór tekstów do konkursu trwa do 15 kwietnia.
  W styczniu, Teatr Polski w Bydgoszczy powołał nową międzynarodową nagrodę dramaturgiczną – „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”.

  więcej
 • Chłopiec z łabędziem - nowy dramat Villquista

  Chłopiec z łabędziem - nowy dramat Villquista

  1 kwietnia 2021 / redakcja

  Wydawnictwo słowo/obraz terytoria publikuje nowy dramat Ingmara Villquista pt. „Chłopiec z łabędziem”. Tytułowy chłopiec („z łabędziem”) nie pojawia się w żadnej ze scen. Do końca pozostanie jedynie odległym odniesieniem. Banalną rzeźbą, wokół której krąży światowe życie jednej z bohaterek dramatu.

  więcej
 • Bambusowa księżniczka online

  Bambusowa księżniczka online

  31 marca 2021 / redakcja

  31 marca 2021 r o godz. 18:00 zapraszamy na spektakl VOD Teatru Maska w Rzeszowie pt. "Bambusowa księżniczka". Przedstawienie powstało na podstawie japońskiej baśni z okresu Heian (od 794 do 1185 roku).

  więcej
 • Pięciu finalistów GND 2020

  Pięciu finalistów GND 2020

  31 marca 2021 / redakcja

  Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że dnia 29 marca 2021 roku na posiedzeniu zdalnym, Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, obradująca pod przewodnictwem Piotra Dobrowolskiego, w składzie: Piotr Dobrowolski, Justyna Jaworska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jerzy Stuhr, po przeczytaniu czterdziestu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym)...

  więcej
 • Komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej

  Komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej

  31 marca 2021 / redakcja

  Zamieszczamy komunikat o pracach Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej związku ze sprawą Pani Anny Paligi.

  więcej
 • Tango Mrożka Teatr Telewizji 29.03

  Tango Mrożka Teatr Telewizji 29.03

  29 marca 2021 / redakcja

  29 marca 2021 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na wyjątkowy spektakl w reżyserii Jerzego Jarockiego, który okazał się być ostatnim w karierze artysty. Będzie to "Tango" Sławomira Mrożka z mistrzowską obsadą: Ewa Wiśniewska, Jan Frycz, Grzegorz Małecki, Jan Englert.

  więcej
 • Kaligula. Spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Kaligula. Spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu

  28 marca 2021 / redakcja

  Kaligula wrocławskiego Teatru Polskiego ma rodowód Camusowski. Widz jest świadkiem bezmyślnego i nielogicznego na pierwszy rzut oka postępowania cesarza, jednak u Camusa nic nie dzieje się bez przyczyny i celu. Wszystko, co się dzieje w dramacie jak i też na scenie ma swój cel. Wystarczy sobie przypomnieć, że naczelną zasadą definiującą świat w twórczości francuskiego pisarza jest absurd. Świat nie jest logiczny, jest absurdalny, próba ogarnięcia go rozumem i logiką jest nie tyle trudna, co bezcelowa. Wobec absurdu życia jedynym możliwym i koniecznym środkiem i celem istnienia jest bunt. Człowiek przegrał ze światem już w chili, kiedy się urodził. Jednakże podejmuje walkę, musi ją podjąć. Bunt! Bunt jest koniecznością wobec absurdu istnienia!

  więcej
 • Orędzie Justyny Sobczyk na Międzynarodowy Dzień Teatru

  Orędzie Justyny Sobczyk na Międzynarodowy Dzień Teatru

  27 marca 2021 / redakcja

  Orędzie Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ na Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca 2021 w tym roku wygłosiła Justyna Sobczyk.

  więcej
 • YouTube Dni Kultury z Okazji Dnia Teatru

  YouTube Dni Kultury z Okazji Dnia Teatru

  27 marca 2021 / redakcja

  26 marca 2021 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się druga edycja festiwalu online - YouTube Dni Kultury. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami teatralnymi i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać premiery i archiwalne przedstawienia, operę, spektakle muzyczne, miniatury choreograficzne, a także materiały zza kulis i wyjątkowe wywiady. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube. Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie www.youtubednikultury.pl.

  więcej
 • Helen Mirren - Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru

  Helen Mirren - Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru

  27 marca 2021 / redakcja

  Helen Mirren w tym roku jest autorką orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru 2021. Przedstawiamy Państwu treść w tłumaczeniu Pawła Paszty oraz w oryginale, w języku angielskim.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi