Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Granice w teatrze projekt przeciw nadużyciom w teatrze

  Granice w teatrze projekt przeciw nadużyciom w teatrze

  26 marca 2021 / redakcja

  Startuje projekt „Granice w teatrze” przeciw przemocy i nadużyciom w teatrze i szkolnictwie artystycznym. Jest to projekt partnerski podnoszący świadomość praw człowieka, standardy stosowania prawa i równego traktowania w polskim szkolnictwie teatralnym i w teatrze stworzony przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI (Polish Centre of the International Theatre Institute). Jest odpowiedzią na coraz częściej raportowane i nagłaśniane przypadki nadużyć w polskich teatrach i szkołach artystycznych. Jego efektem ma być stworzenie projektu KARTY PRAW i GRANIC TWÓRCZEGO PROCESU.

  więcej
 • Akcja Teatr dla dzieci w Polskim Radio

  Akcja Teatr dla dzieci w Polskim Radio

  26 marca 2021 / redakcja

  26 marca 2021 r. Polskie Radio Dzieciom zaprasza swoich najmłodszych słuchaczy do zabawy w teatr oraz do słuchania audycji o teatrze. Dzieci dowiedzą się, na czym polega praca reżysera, poznają pojęcia związane z teatrem, a Kulfon i Monika podpowiedzą, jak napisać scenariusz teatralny.

  więcej
 • Pani Dalloway na VOD

  Pani Dalloway na VOD

  26 marca 2021 / redakcja

  Od 27 marca, na platformie VOD Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy będzie można oglądać „Panią Dalloway” Virginii Woolf w reżyserii Magdaleny Miklasz.

  więcej
 • Ferragasto - spektakl online

  Ferragasto - spektakl online

  25 marca 2021 / redakcja

  26 marca 2021 r. o godz. 19:15 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza po raz pierwszy na spektakl „Ferragosto” w wersji online. Życiorys Gustawa Herlinga-Grudzińskiego to historia człowieka i intelektualisty, który przez całe życie szedł pod prąd, nie godząc się na układy. Jaką płacił za to cenę? Czym był dla niego Neapol - ucieczką czy wygnaniem? Co myślał o Polsce i dlaczego nie chciał rozmawiać ze swoją córką po polsku?

  więcej
 • Ja mam czas, ja poczekam na Dzień Teatru

  Ja mam czas, ja poczekam na Dzień Teatru

  23 marca 2021 / redakcja

  27 marca 2021 r. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru, które odbędzie się online pod hasłem „Ja mam czas, ja poczekam”.

  więcej
 • Nie lubię pana, panie Fellini Teatr Telewizji 23.03

  Nie lubię pana, panie Fellini Teatr Telewizji 23.03

  23 marca 2021 / redakcja

  23 marca 2021 r. zapraszamy na spektakl do Teatru Telewizji "Nie lubię pana, panie Fellini" - będzie to monodram Małgorzaty Bogdańskiej o Giulietcie Masinie, aktorce, jednej z najważniejszych osób w życiu prywatnym i zawodowym Federico Felliniego. Spektakl w reżyserii Marka Koterskiego w jest wersją telewizyjną przedstawienia z Teatru w walizce.

  więcej
 • Tydzień Stanisława Lema w Polskim Radio

  Tydzień Stanisława Lema w Polskim Radio

  23 marca 2021 / redakcja

  Od 23 marca 2021 r. Jedynka Polskiego Radia rozpocznie cykl audycji poświęconych Stanisławowi Lemowi. Pisarz dał się poznać nie tylko jako doskonały twórca, ale też autor o różnych obliczach. Niektóre z nich będzie można poznać w najbliższych dniach na antenie Programu 1.

  więcej
 • Anhelli. Skowyt - spektakl online

  Anhelli. Skowyt - spektakl online

  23 marca 2021 / redakcja

  Od 25-30 marca 2021 r. będzie można obejrzeć online spektakl Instytutu Grotowskiego pt. „Anhelli. Skowyt”. To muzyczny spektakl, śpiewany na żywo i skomponowany na bazie ormiańskich pieśni, greckich hymnów i prawosławnych irmosów. Wokół postaci głównego bohatera poematu Juliusza Słowackiego, Teatr ZAR buduje muzyczną dramaturgię zaczerpniętą z liturgii chrześcijańskiej oraz obrządków pogrzebowych różnych tradycji wpisując w spektakl figurę Anhellego-Zbawiciela.

  więcej
 • Ravensbrück – miasto kobiet - PREMIERA Teatr Telewzji 22.03

  Ravensbrück – miasto kobiet - PREMIERA Teatr Telewzji 22.03

  22 marca 2021 / redakcja

  22 marca 2021 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę spektakl pt. "Ravensbrück – miasto kobiet". To monodram Barbary Prokopowicz w reżyserii Zbigniewa Brzozy. Spektakl powstał na podstawie wspomnień Wandy Półtawskiej „I boję się snów...” o obozowej codzienności więźniarek – królików doświadczalnych, ofiar pseudomedycznych eksperymentów prowadzonych przez Niemców w Ravensbrück.

  więcej
 • Teatr Współczesny w hołdzie Krzysztofowi Kowalewskiemu

  Teatr Współczesny w hołdzie Krzysztofowi Kowalewskiemu

  18 marca 2021 / redakcja

  10 października 2011 roku w Teatrze Współczesnym w Warszawie odbył się wieczór poświęcony Krzysztofowi Kowalewskiemu. Szczęśliwie został zarejestrowany przez teatr i dzisiaj możemy wrócić do tamtego dnia, aby pożegnać wspaniałego aktora i złożyć mu hołd.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi