Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Finał Młody Tancerz Roku 2019

  Finał Młody Tancerz Roku 2019

  25 czerwca 2019 / redakcja

  25 czerwca 2019 r. zapraszamy na wielki finał kolejnej edycji prestiżowego Konkursu Młody Tancerz Roku 2019, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  więcej
 • Wspaniały sezon w Teatrze Muzycznym Capitol

  Wspaniały sezon w Teatrze Muzycznym Capitol

  25 czerwca 2019 / redakcja

  W mijającym sezonie Muzyczny Teatr Capitol we Wrocławiu odwiedziło 138 tys. widzów i gości, w tym ponad 98 tys. widzów obejrzało nasze spektakle repertuarowe (frekwencja 90,6%), a 15 tys. widzów przybyło na 40. Przegląd Piosenki Aktorskiej (frekwencja 98,5%). Wystawiliśmy pięć premier, szóstą - we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty - przygotowujemy na koniec lipca.

  więcej
 • "Borys Godunow" w Teatrze Polskim

  20 czerwca 2019 / redakcja

  Borys Godunow to dramat Aleksandra Puszkina z 1825 roku, z powodu cenzury po raz pierwszy wystawiony w 1870 roku. Utwór wzbudzał zainteresowanie czytelników od samego początku, z wielkim uznaniem wypowiadał się o nim choćby Adam Mickiewicz, którego pełną pochwał notę można przeczytać w programie do przedstawienia. Do realizacji utworu dyrektor Teatru Polskiego, Andrzej Seweryn namówił światowej sławy niemieckiego reżysera, Petera Steina.

  więcej
 • Dzień Walentego PREMIERA w Teatrze Norwida

  Dzień Walentego PREMIERA w Teatrze Norwida

  11 czerwca 2019 / redakcja

  15 czerwca 2019 r. zapraszamy do Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze na premierę do spektaklu pt. "Dzień Walentego" Iwana Wyrypajewa. Przedstawienie będzie zwieńczeniem rosyjskiego tryptyku, w skład którego weszły dwie zrealizowane już, cieszące się wciąż wielkim zainteresowaniem widzów, więc nadal obecne w repertuarze, pozycje: „Gąska” Nikołaja Kolady (reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak) oraz wieczór jednoaktówek -„Oświadczyny” i „Niedźwiedź” Antona Czechowa (reż. Turgay Velizade). Patronat TerazTeatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • Szekspirowskie Miasto we Krwi - recenzja

  Szekspirowskie Miasto we Krwi - recenzja

  11 czerwca 2019 / redakcja

  Od połowy maja w Gliwicach, w ruinach Teatru Victoria będących sceną Teatru Miejskiego oglądać można Szekspirowskie „Miasto we krwi” w reż. Jacka Głomba.

  więcej
  recenzja TerazTeatr
 • Prapremiera spektaklu Kurt Gerron w Katowicach

  Prapremiera spektaklu Kurt Gerron w Katowicach

  6 czerwca 2019 / redakcja

  Już w piątek 7 czerwca, na Dużej Scenie Teatru Śląskiego, ostatnia w tym sezonie premiera - "Kurt Gerron. Fuehrer daje miasto Żydom" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina.

  więcej
 • Chorzowska premiera Hotel Westminster

  Chorzowska premiera Hotel Westminster

  30 maja 2019 / redakcja

  Już w najbliższą sobotę premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowi przebojowej farsy Raya Cooney'a "Hotel Westminster" w reż. Jerzego Bończaka.

  więcej
 • Dwa Teatry 2019 - nagrodzeni!

  Dwa Teatry 2019 - nagrodzeni!

  29 maja 2019 / redakcja

  Zakończył się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2019”. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego zostało uhonorowane Grand Prix dla najlepszego spektaklu. Wielką Nagrodę Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej przyznano Halinie Łabonarskiej i Janowi Englertowi w uznaniu za mistrzowskie kreacje na polskiej scenie radiowej i telewizyjnej.

  więcej
 • „Nowa księga dżungli” podczas Tygodnia Dziecka w Sosnowcu

  „Nowa księga dżungli” podczas Tygodnia Dziecka w Sosnowcu

  29 maja 2019 / redakcja

  Teatr Zagłębia z Sosnowca przygotował dla młodych widzów przedpremierowy pokaz nowego spketaklu. 1 czerwca o godz. 16:00 w ramach Sosnowieckiego Tygodnia Dziecka na na Górce Środulskiej zobaczyć będzie można "Nową księgę dżungli" w reż. Iwo Vedrala.

  więcej
 • Siostra Angelica - opera w TV

  Siostra Angelica - opera w TV

  28 maja 2019 / redakcja

  28 maja 2019 r. zapraszamy do obejrzenia opery wybitnego kompozytora Giacoma Pucciniego pt. "Siostra Angelica", która została zarejestrowana w 2012 r. w Lyonie.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi