Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  8 kwietnia 2019 / redakcja

  Najnowsza edycja rozpocznie się w piątek 12 kwietnia i potrwa do niedzieli, 14 kwietnia, a jego uczestnicy z terenu całej Polski już po raz 64 będą rywalizowali w pięciu kategoriach: recytacja młodzieżowa i dorosłych, poezja śpiewana, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa. Udowodnią tym samym, jak wielka jest ich wrażliwość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i troska o ojczysty język. Pierwsze dwa dni wydarzenia rozpoczną się o godzinie 10 i będą skupione na turniejach, w piątek 12 kwietnia odbędzie się turniej recytatorski (kategoria młodzieżowa i dorośli) i turniej wywiedzione ze słowa, na sobotę zapowiedziano turniej teatrów jednego aktora i turniej poezji śpiewanej. Koncert galowy, w ramach którego odbędzie się ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13.
  Teatr Gdynia Główna, wstęp wolny.

  więcej
 • Wojciech Pszoniak zadebiutuje w operz

  Wojciech Pszoniak zadebiutuje w operz

  8 kwietnia 2019 / redakcja

  18 maja 2018 r. na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze wystąpi Wojciech Pszoniak w spektaklu operowym "Człowiek z Manufaktury" Rafała Janiaka z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Słynny aktor filmowy i teatralny wcieli się w rolę Prokuratora w procesie wytoczonym przeciwko dyrektorowi fabryki "Poltex" (ostatecznie dyrektor został uniewinniony). Pszoniak znany jest w Polsce i za granicą z kreacji Moryca Welta w nominowanym do Oscara filmie "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy według powieści Władysława Reymonta o fabrykanckiej Łodzi drugiej połowy XIX wieku. Opera Janiaka w pierwszym akcie pokazuje imperium "króla bawełny" Poznańskiego pod koniec XIX wieku ze słynnym strajkiem powszechnym robotników (tzw. "buntem łódzkim"), a w akcie drugim przenosi się do czasów nam współczesnych.

  więcej
 • Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

  Zwycięzcy Plebiscytu Publiczności Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

  8 kwietnia 2019 / redakcja

  Publiczność XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oddając swoje głosy (internetowo oraz tradycyjnie – wypełniając karty plebiscytowe) przyznała Tytuł Najlepszego Spektaklu ex aequo spektaklom...

  więcej
 • Be Together – zgłoś się do projektu

  Be Together – zgłoś się do projektu

  6 kwietnia 2019 / redakcja

  Muzeum Śląskie prowadzi nabór do projektu Be Together, który dzięki inspirującym warsztatom i spotkaniom ma na celu integrację grupy osób słyszących i niesłyszących i pozwoli rozwinąć umiejętności artystyczne uczestników. Rekrutacja trwa do 15 kwietnia 2019 r.

  więcej
 • Złoty wiek Teatru Bolshoi w Multikinie

  Złoty wiek Teatru Bolshoi w Multikinie

  5 kwietnia 2019 / redakcja

  7 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć retransmisję spektaklu baletowego „Złoty wiek” w choreografii Jurija Grigorowicza.

  więcej
 • Niepodległa. Miasto - prapremiera w Powszechnym

  Niepodległa. Miasto - prapremiera w Powszechnym

  5 kwietnia 2019 / redakcja

  2 kwietnia 2019 zakończył się XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, podczas którego łódzki Teatr Powszechny pokazał dwie prapremiery, a już w sobotę 6 kwietnia o 12:00 kolejny prapremierowy pokaz przygotowany przez Powszechny – w ramach Dotknij Teatru obejrzeć będzie można „Niepodległą. Miasto”. Spektakl zrealizowany został przez Arkadiusza Wójcika i Małgorzatę Goździk wspólnie z grupą seniorów „Jesteśmy” oraz młodzieżą pozostającą pod opieką Stowarzyszenia MONAR.

  więcej
 • Bielskie Wesele Wyspiańkiego - recenzja

  Bielskie Wesele Wyspiańkiego - recenzja

  5 kwietnia 2019 / redakcja

  W "Weselu" Wyspiańskiego, które można obecnie oglądać w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, reżyser Igor Gorzkowski postawił na klasykę. Inscenizacja nie uwspółcześnia dramatu, ani tym bardziej nie zmienia go w żaden inny sposób. Zamysłem reżysera było aby spektakl pozostał w jak największym stopniu wierny oryginałowi Wyspiańskiego.

  więcej
 • Piosenka w Meloniku - finałowy koncert

  Piosenka w Meloniku - finałowy koncert

  3 kwietnia 2019 / redakcja

  Finał 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” odbędzie się w dniach 12 – 13 kwietnia 2019 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W dniu 12 kwietnia 2019 roku przeprowadzony zostanie Konkurs Wokalny z udziałem zakwalifikowanych finalistów z całej Polski, natomiast 13 kwietnia 2019 roku odbędzie się Koncert Galowy prowadzony przez Roberta Janowskiego, podczas którego wystąpią nagrodzeni laureaci oraz Natasza Urbańska z zespołem. Patronat TerazTEatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • Nabór - Pociąg do miasta 2019

  Nabór - Pociąg do miasta 2019

  3 kwietnia 2019 / redakcja

  Teatr Gdynia Główna rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do piątej, jubileuszowej edycji festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża”, która będzie miała miejsce w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku. Zgłoszenia do 30. kwietnia 2019 r.

  więcej
 • Adam Bałdych w Romie

  Adam Bałdych w Romie

  3 kwietnia 2019 / redakcja

  9 kwietnia 2019 r. o 19.00 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie odbędzie się koncert promujący najnowszy album Adama Bałdycha – Sacrum/Profanum. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi