Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Nabór na warsztaty z pantomimy

  Nabór na warsztaty z pantomimy

  22 stycznia 2020 / redakcja

  W lutym Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na warsztaty Grupy Otwartej - zajęcia z Krzysztofem Szczepańczykiem, który poprowadzi warsztat z wykorzystaniem elementów klasycznej pantomimy oraz kompozycji scen zbiorowych. Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

  więcej
 • Zwycięzcy European Opera-directing Prize

  Zwycięzcy European Opera-directing Prize

  21 stycznia 2020 / redakcja

  19 stycznia 2020 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbył się finał jedenastej edycji European Opera-directing Prize, międzynarodowego konkursu reżyserii operowej. Zwycięski zespół przekonał jurorów profesjonalnym przygotowaniem i szczegółową znajomością dzieła. Koncepcja zaprezentowana przez Ilarię Lanzino (reżyserka) i Leifa-Erika Heine (scenograf) twórczo balansuje pomiędzy tradycją a współczesną interpretacją. Zapowiada się niezwykły „Straszny dwór”. Premiera planowana jest w Poznaniu na rok 2021.

  więcej
 • Już niedługo rewia Drag Queen

  Już niedługo rewia Drag Queen

  21 stycznia 2020 / redakcja

  Novy Ruch Teatr rozpoczyna próby do przedstawienia „Najczęściej zadawane pytania. Rewia Drag Queen”, którego premiera odbędzie się w ramach 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Nurcie Off.

  więcej
 • Łucja z Lammermooru - opera w TV

  Łucja z Lammermooru - opera w TV

  21 stycznia 2020 / redakcja

  21 stycznia 2020 r. zapraszamy do obejrzenia jednej z najsłynniejszych oper tragicznych Gaetano Donizettiego "Łucja z Lammermooru" inscenizacja z Royal Opera House w Londynie.

  więcej
 • Wieczór Baletów Polskich w Szczecinie

  Wieczór Baletów Polskich w Szczecinie

  20 stycznia 2020 / redakcja

  25 i 26 stycznia 2020 roku zapraszamy do Opery na Zamku w Szczecinie na spektakl baletowy „Wieczór baletów polskich”. W programie: Roman Palester „Pieśń o ziemi” balet w 3 scenach, Stanisław Moniuszko „Na kwaterunku” balet w 1 akcie.

  więcej
 • Chory z urojenia Teatr Telewizji 20.01

  Chory z urojenia Teatr Telewizji 20.01

  20 stycznia 2020 / redakcja

  20 stycznia 2020 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na komedię Moliera, w reżyserii Giovanniego Pampiglione pt. "Chory z urojenia". Inscenizacja z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W roli głównej: Andrzej Grabowski.

  więcej
 • Dobra zmiana w Teatrze Nowym w Łodzi

  Dobra zmiana w Teatrze Nowym w Łodzi

  20 stycznia 2020 / redakcja

  3 lutego 2020 r. zapraszamy do Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi na spotkanie z Katarzyną Kłosińską i Michałem Rusinkiem, które odbędzie się w Dużej Sali Teatru Nowego o godzinie 18:00. Tematem będzie językowa dobra zmiana. A jak antypolski, E jak element animalny, D jak demon postępu, M jak mordy zdradzieckie – brzmi niepokojąco? A może już przywykliśmy?

  więcej
 • Nie żyje Lech Raczak

  Nie żyje Lech Raczak

  18 stycznia 2020 / redakcja

  Nie żyje Lech Raczak, reżyser, aktor a przede wszystkim współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia. Miał 74 lata.

  więcej
 • Finał European Opera-directing Prize w Poznaniu

  Finał European Opera-directing Prize w Poznaniu

  18 stycznia 2020 / redakcja

  19 stycznia 2020 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się finał prestiżowego konkursu European Opera-directing Prize (EOP). Trzy zespoły finalistów wyłonione z wcześniejszych etapów zaprezentują koncepcję inscenizacji „Strasznego dworu” Moniuszki. W jury najważniejsze nazwiska świata opery – David Pountney (reżyser, miłośnik i popularyzator opery polskiej za granicą), Carolin Wielpütz (dyrektor artystyczna opery w Bonn), Ulrich Lenz (dramaturg berlińskiej Komische Oper). Jury przewodniczy Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu – Renata Borowska-Juszczyńska.

  więcej
 • Czy pan się uważa za artystę? PREMIERA

  Czy pan się uważa za artystę? PREMIERA

  17 stycznia 2020 / redakcja

  25 stycznia 2020 r. Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego zapraszają na premierę spektaklu „Czy pan się uważa za artystę?” przypominający publiczności teatralnej i muzealnej twórczość Wiesława Langego. Wydarzenie domyka program obchodów 90-lecia Muzeum Śląskiego w Katowicach.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi