Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Między ustami a brzegiem pucharu - premiera

  Między ustami a brzegiem pucharu - premiera

  14 maja 2019 / redakcja

  17 maja na Sosnowieckiej scenie Teatru Zagłębia odbędzie się premiera spektaklu "Między ustami a brzegiem pucharu" inspirowanego książką i życiem Marii Rodziewiczówny. Spektakl reżyseruje Remigiusz Brzyk i będzie to jego kolejna już sztuka zrealizowana w Sosnowieckim teatrze.

  więcej
 • Miasto we krwi - premiera w Gliwicach

  Miasto we krwi - premiera w Gliwicach

  14 maja 2019 / redakcja

  Już w piątek, 17 maja 2019r., w przestrzeni Ruin Teatru Victoria, będącej sceną Teatru Miejskiego w Gliwicach, odbędzie się spektakularna inscenizacja inspirowana kronikami królewskimi Williama Szekspira - "Miasto we krwi" w reż. Jacka Głomba.

  więcej
 • Festiwal Teatralny Kalejdoskop 2019

  Festiwal Teatralny Kalejdoskop 2019

  14 maja 2019 / redakcja

  24-26 maja 2019 r. zapraszamy do kompleksu pałacowego Ośrodka Praktyk Teatralnych “Gardzienice” na piątą, jubileuszową edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Kalejdoskop”. Patronat nad wydarzeniem objął TerazTeatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • Wernisaż wystawy - Dziura w całym - Bohdana Butenko

  Wernisaż wystawy - Dziura w całym - Bohdana Butenko

  13 maja 2019 / redakcja

  Lapidarna kreska i cięty, błyskotliwy dowcip. Skróty myślowe i surrealistyczne porównania. Komizm nonsensu, a przy tym paradoks dosłowności. Operowanie linią, plamą oraz literą. A od czasu do czasu – dziurą… dziurą w całym! - Tak twórczość mistrza Bohdana Butenki opisuje Monika Chrabąszcz Tarkowska - członek rady programowej Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej oraz kurator niezwykłego projektu wystawienniczego.

  więcej
 • Carmen-suita & Pietruszka z Teatru Bolshoi

  Carmen-suita & Pietruszka z Teatru Bolshoi

  13 maja 2019 / redakcja

  19 maja 2019 r. zapraszamy do sieci Multikino na transmisję na żywo wieczoru baletowego pt. „Carmen-suita & Pietruszka”, prosto Teatru Bolshoi z Moskwy.

  więcej
 • Grand Prix 37. Festiwalu Szkół Teatralnych

  Grand Prix 37. Festiwalu Szkół Teatralnych

  13 maja 2019 / redakcja

  Grand Prix 37. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, specjalności wokalno-aktorskiej Co gryzie Gilberta Grape'a w reż. Marcina Czarnika!

  więcej
 • Komedia romantyczna Teatr Telewizji 13.05

  Komedia romantyczna Teatr Telewizji 13.05

  13 maja 2019 / redakcja

  13 maja 2019 r. o godz. 21:00 zapraszamy do Teatru Telewizji na sztukę Wojciecha Tomczyka w reżyserii Michała Gazdy pt. "Komedia romantyczna". Występują: Andrzej Zieliński, Urszula Grabowska, Maciej Zakościelny, Jan Englert.

  więcej
 • Jestem miłością I w Instytucie Grotowskiego

  Jestem miłością I w Instytucie Grotowskiego

  10 maja 2019 / redakcja

  20–21 maja 2019 w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, będzie można obejrzeć spektakl „Jestem miłością I” - to połączenie teatru tańca, performansu i działań parateatralnych. To spotkanie dwóch kobiet, Barbary Bujakowskiej i Darii Kubisiak, którego konsekwencją jest wspólne penetrowanie przestrzeni społeczno-religijno-kulturowych.

  więcej
 • Ateneum z nową sceną teatralną!

  Ateneum z nową sceną teatralną!

  9 maja 2019 / redakcja

  W sercu warszawskiego Powiśla, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego, zaraz obok nadwiślańskich bulwarów powstanie zupełnie nowa scena teatralna. Czwarta scena Ateneum zostanie uroczyście otwarta na przełomie 2019 i 2020 roku. Będzie wyposażona w najnowszej generacji sprzęt techniczny i blisko 230 miejsc na widowni.

  więcej
 • Wywiad z Robertem Bondarą

  Wywiad z Robertem Bondarą

  8 maja 2019 / redakcja

  18 maja 2019 r. w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się premiera „Wieczoru baletów polskich”. To balety polskie odkrywane na nowo – „Na kwaterunku” Stanisława Moniuszki w błyskotliwej interpretacji Roberta Bondary oraz „Pieśń o ziemi” Palestra w choreografii włoskiego twórcy Paola Mangioli. Z tej okazji zapraszamy do przeczytania wywiadu z Robertem Bondarą.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi