Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Znamy laureatów Konkursu na dramat o tematyce żydowskiej

  Znamy laureatów Konkursu na dramat o tematyce żydowskiej

  7 grudnia 2021 / redakcja

  Ogłoszony w kwietniu 2021 przez Teatr Żydowski Międzynarodowy Konkurs im. Szymona Szurmieja na Dramat Współczesny o Tematyce Żydowskiej właśnie dobiegł końca. 6 grudnia 2021 r. poznaliśmy werdykt Jury i zwycięzców jego pierwszej edycji.

  więcej
 • Spektakl Mein Kampf gościnnie w Szwecji

  Spektakl Mein Kampf gościnnie w Szwecji

  7 grudnia 2021 / redakcja

  Spektakl „Mein Kampf” w reżyserii Jakuba Skrzywanka z Teatru Powszechnego w Warszawie już 7, 8 i 9 grudnia 2021 r. będzie zaprezentowany w Królewskim Teatrze Dramatycznym (Dramaten) w Sztokholmie. Pokazy odbędą się w ramach prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego im. Ingmara Bergmana.

  więcej
 • Badania ściśle tajne w Teatrze w Opolu

  Badania ściśle tajne w Teatrze w Opolu

  6 grudnia 2021 / redakcja

  10 grudnia 2021 r. a dużej scenie Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu odbędzie się premiera spektaklu „Badania ściśle tajne” w reżyserii Norberta Rakowskiego, z gościnnym udziałem Katarzyny Herman. W scenicznej prapremierze tekstu Iwana Wyrypajewa wystąpią także aktorzy opolskiego teatru: Karol Kossakowski, Karolina Kuklińska, Joanna Osyda, Bartosz Woźny oraz grupa performerów wyłonionych podczas warsztatów ruchowych prowadzonych przez Janusza Orlika.

  więcej
 • Splendory Teatru Polskiego Radia przyznane!

  Splendory Teatru Polskiego Radia przyznane!

  6 grudnia 2021 / redakcja

  6 grudnia 2021 r. już po raz trzydziesty czwarty Teatr Polskiego Radia przyznał nagrody za wybitne kreacje aktorskie oraz uhonorował osoby szczególnie zasłużone dla radiowej sceny. Prestiżowe statuetki otrzymali: Lucyna Malec, Jarosław Gajewski, Włodzimierz Press i Marek Mazur. Podczas gali „Splendorów”, która odbyła się w poniedziałek 6 grudnia, wyróżnieni zostali również młodzi twórcy debiutujący w Teatrze Polskiego Radia: Karolina Honchera, Jakub Kordas, Kamil Banasiak, Piotr Skotnicki i Przemysław Wyszyński. Relacja z wydarzenia dziś wieczorem w portalu www.polskieradio.pl.

  więcej
 • Czytamy Gombrowicza w Radomiu

  Czytamy Gombrowicza w Radomiu

  6 grudnia 2021 / redakcja

  W mikołajkowy wieczór radomski teatr zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. Już w najbliższy poniedziałek 6 grudnia 2021 r. na scenie Kotłownia odbędzie się czytanie opowiadania „Na kuchennych schodach” w reżyserii Grzegorza Dębowskiego.

  więcej
 • Teatr Münchner Kammerspiele partnerem Współczesnego w Szczecinie

  Teatr Münchner Kammerspiele partnerem Współczesnego w Szczecinie

  6 grudnia 2021 / redakcja

  Finaliści rezydencji artystycznej otrzymają wsparcie artystów prestiżowej europejskiej instytucji. Dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej od przyszłego roku partnerem Rezydencji Artystycznej Scena Nowe Sytuacje w Teatrze Współczesnym w Szczecinie zostanie legendarny teatr Münchner Kammerspiele.

  więcej
 • O lalki, lalki... Lucyny Kozień

  O lalki, lalki... Lucyny Kozień

  6 grudnia 2021 / redakcja

  Staraniem Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA ukazała się publikacja „O lalki, lalki.../Puppets, Puppets..." autorstwa Lucyny Kozień.
  Wydawnictwo, przygotowane z okazji 60-lecia POLUNIMA poświęcone jest dokumentacji działalności stowarzyszenia (1961-2021), a w szczególności staraniom polskiego środowiska lalkarskiego o budowanie środowiskowej wspólnoty, propagowaniu idei sztuki lalkarskiej oraz trwającym wiele lat dążeniom do stworzenia i utrzymania własnego lalkarskiego pisma – „Teatru Lalek”.

  więcej
 • Kto chce być Żydem? prapremiera

  Kto chce być Żydem? prapremiera

  6 grudnia 2021 / redakcja

  10 grudnia 2021 r. w Teatrze Współczesnym odbędzie się prapremiera spektaklu "Kto chce być Żydem?" Marka Modzelewskiego w reż. Wojciecha Malajkata. W spektaklu występują: Iza Kuna, Ewa Porębska, Barbara Wypych, Krzysztof Dracz, Cezary Łukaszewicz, Andrzej Zieliński.

  więcej
 • Król LEAR konkurs

  Król LEAR konkurs

  5 grudnia 2021 / redakcja

  7 grudnia 2021 r. w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć spektakl „Król Lear” z Ianem McKellenem - zdobywcą Złotego Globu, jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce brytyjskich aktorów - w roli głównej. Dla czytelników TerazTeatr.pl mamy podwójne zaproszenia do wybranego Mutikina (lista poniżej).

  więcej
  konkurs
 • Konkurs na plakat Gombrowiczowski rozstrzygnięty

  Konkurs na plakat Gombrowiczowski rozstrzygnięty

  5 grudnia 2021 / redakcja

  Teatr Powszechny w Radomiu przy wsparciu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłosił drugi już zamknięty Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski, który stanie się wizytówką XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi