Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Finaliści Konkursu Klasyka Żywa

  Finaliści Konkursu Klasyka Żywa

  11 stycznia 2019 / redakcja

  10 stycznia 2019 poznaliśmy finalistów IV edycji Konkursu Klasyka Żywa, konkursu organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. W finale znalazło się 7 spektakli z teatrów w Poznaniu, Radomiu, Wrocławiu, Gdańsku, Supraślu i Rzeszowie.

  więcej
 • Powstaje film dokumentalny o Lupie

  Powstaje film dokumentalny o Lupie

  9 stycznia 2019 / redakcja

  Producenci dokumentu „Krystian Lupa. Pierwsza próba” otrzymali środki z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na dokończenie prac nad filmem w wysokości 190 000 zł. Film reżyseruje Piotr Stasik, a jego koproducentem jest Nowy Teatr.

  więcej
 • Krystyna Janda Kreatorem Kultury

  Krystyna Janda Kreatorem Kultury

  9 stycznia 2019 / redakcja

  8 stycznia 2019 r. na Gali Paszportów Polityki w Warszawie, Krystyna Janda odebrała nagrodę Kreatora Kultury za "za błyskotliwość, pracowitość oraz odwagę artystyczną i życiową".

  więcej
 • Mayday czyli komediowy pewniak w Bielsku

  Mayday czyli komediowy pewniak w Bielsku

  9 stycznia 2019 / redakcja

  Teatr Polski w Bielsku-Białej na Nowy Rok przygotował dla swoich widzów istną komediową ucztę jaką jest, sztuka Raya Cooneya pt. „Mayday”. Spektakl ten był już z wielkim sukcesem wystawiany w Bielsku-Białej przez szereg lat począwszy od 1993r. Dzisiaj na Dużej Scenie mamy do czynienia z nową inscenizacją tego dzieła, wyreżyserowaną przez Witolda Mazurkiewicza.

  więcej
  recenzja TerazTeatr
 • Marta Górnicka z Paszportem Polityki!

  Marta Górnicka z Paszportem Polityki!

  8 stycznia 2019 / redakcja

  8 stycznia 2019 r. odbyła się Gala Paszportów Polityki za 2018 r. W Teatrze Polskim w Warszawie wręczony najważniejsze nagrody w kategoriach dotyczących kultury. W kategorii TEATR Paszport zdobyła Marta Górnicka.

  więcej
 • Miłość i gniew Teatr Telewizji 8.01

  Miłość i gniew Teatr Telewizji 8.01

  8 stycznia 2019 / redakcja

  8 stycznia 2019 r. zapraszamy na archiwalny spektakl Teatru Telewizji w reżyserii Zygmunta Hübnera pt. "Miłość i gniew". Występują: Pola Raksa,Roman Wilhelmi, Wojciech Pszoniak. Spektakl z 1973 roku.

  więcej
 • List z tamtego świata - Teatr Telewizji PREMIERA 7.01

  List z tamtego świata - Teatr Telewizji PREMIERA 7.01

  6 stycznia 2019 / redakcja

  7 stycznia 2019 r. zapraszamy na pierwszą premierę Teatru Telewizji w 2019 r. - będzie to spektakl Anny Wieczur-Bluszcz "List z tamtego świata" zrealizowany na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego. Występują: Krzysztof Dracz, Przemysław Bluszcz, Wojciech Wysocki.

  więcej
 • Pólkolonie zimowe Młyn w Polskim

  Pólkolonie zimowe Młyn w Polskim

  4 stycznia 2019 / redakcja

  Fundacja Artystyczna MŁYN oraz Teatr POLSKI im. Arnolda Szyfmana
  zapraszają dzieci na ZIMOWISKO TEATRALNE „MŁYN W POLSKIM”, czyli teatralne półkolonie zimowe 2019, które odbędą się od 28.01-1.02.2019 r.

  więcej
 • Kto wyśpiewa Jonasza Koftę?

  Kto wyśpiewa Jonasza Koftę?

  4 stycznia 2019 / redakcja

  Ruszył nabór do Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Ten konkurs to propozycja dla młodych aktorów i wokalistów, którzy wiążą swoją przyszłość ze śpiewem. Od dziś mogą zgłaszać się do II Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, organizowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i festiwalowy występ. Nazwiska nagrodzonych poznamy w czasie Festiwalu OFF-Północna w kwietniu przyszłego roku.

  więcej
 • Koncert Noworoczny Wiedeń 2019

  Koncert Noworoczny Wiedeń 2019

  31 grudnia 2018 / redakcja

  1. stycznia 2019 r. po raz kolejny odbędzie się retransmisja Koncertu Noworocznego z Wiednia w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich - to wirtuozi należący do pierwszej ligi muzyków międzynarodowych scen. Orkiestrą dyrygują światowej klasy dyrygenci. Co roku jest zapraszany ktoś inny np. Mariss Jansons (2016), Gustavo Dudamel (2017), Riccardo Muti (2018) i Christian Thielemann (2019).

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi