Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

 • Rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!

  Rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!

  13 stycznia 2020 / redakcja

  8 lutego 2020 r. w Łodzi rozpocznie się 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jednego z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Jak co roku, otworzy kalendarz teatralnych festiwali w Polsce. Krystian Lupa, Agnieszka Glińska, Wojciech Malajkat, Ewelina Marciniak, Waldemar Zawodziński, Kornél Mundruczó – to tylko niektóre z nazwisk twórców, za sprawą których w lutym i marcu Łódź stanie się „teatralną stolicą Polski”.
  Patronat TerazTeatr.pl

  więcej
  patronat TerazTeraz
 • 75 lat Teatru Syrena

  75 lat Teatru Syrena

  13 stycznia 2020 / redakcja

  Ta historia zaczyna się w zwykły czwartek 5 lipca 1945 roku. Warszawa jest morzem gruzów, życie kulturalne zaczyna odradzać się w Łodzi, do której już od dawna przybywają artyści ze zburzonej stolicy. Z Lublina do Łodzi z misją utworzenia teatru dotarł także poeta i satyryk Jerzy Jurandot. I to on w ten czwartkowy wieczór wita gości, pierwszych widzów stworzonego przez siebie Teatru Syrena.

  więcej
 • Igraszki z diabłem (2020) PREMIERA Teatr Telewizji 13.01

  Igraszki z diabłem (2020) PREMIERA Teatr Telewizji 13.01

  13 stycznia 2020 / redakcja

  13 stycznia 2020 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę nowej wersji kultowej sztuki czeskiego pisarza Jana Drdy pt. "Igraszki z diabłem". Spektakl wyreżyserował Artur Więcek „Baron”. Występują: Jerzy Trela, Michał Majnicz, Anna Dymna, Maciej Musiał.

  więcej
 • Gerard Wilk. Tancerz - książka

  Gerard Wilk. Tancerz - książka

  10 stycznia 2020 / redakcja

  15 stycznia 2020 r. zapraszamy do warszawskiego Instytutu Teatralnego na spotkanie z cyklu "Książka w teatrze" skupione wokół książki Gerard Wilk. Tancerz autorstwa Zofii Rudnickiej. Wstęp wolny.

  więcej
 • Bartosz Bielenia Shooting Star 2020

  Bartosz Bielenia Shooting Star 2020

  9 stycznia 2020 / redakcja

  Bartosz Bielenia znalazł się na liście 10 aktorów, którzy otrzymali tytuł europejskiej wschodzącej gwiazdy Shooting Star 2020. Oficjalna prezentacja artystów odznaczonych tym tytułem odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2020 r. podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

  więcej
 • 10-te urodziny Och-Teatru

  10-te urodziny Och-Teatru

  8 stycznia 2020 / redakcja

  W tym roku Och-Teatr obchodzi swoje 10 urodziny! Z tej okazji 18 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 zagrają dla Państwa w prezencie spektakl MARIA CALLAS. MASTER CLASS, w którą wcieli się Krystyna Janda. Bezpłatne zaproszenia będą mogli Państwo odebrać w kasach Och-Teatru w poniedziałek 13 stycznia od 10:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje.

  więcej
 • MET Opera: Wozzeck w Multikinie

  MET Opera: Wozzeck w Multikinie

  8 stycznia 2020 / redakcja

  11 stycznia 2020 r zapraszamy do Multikina na pierwszą transmisję live z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Będzie to „Wozzeck” Albana Berga w interpretacji dyrektora Met Yannicka Nézet-Séguina – na żywo, start o godz. 18:55 w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej
 • Naprzód, Freedonio! - Wywiad z Andrzejem Mastalerzem

  Naprzód, Freedonio! - Wywiad z Andrzejem Mastalerzem

  8 stycznia 2020 / redakcja

  Interesują mnie historie, które się dobrze kończą.
  Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Andrzejem Mastalerzem, reżyserem spektaklu „Naprzód, Freedonio!” – polskiej prapremiery sztuki Rogera Mortimera, który przeprowadziła Jolanta Hinc-Mackiewicz – Kierownik Literacki Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

  więcej
 • Wrocławski Teatr Pantomimy bez dotacji

  Wrocławski Teatr Pantomimy bez dotacji

  8 stycznia 2020 / redakcja

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wycofał się z dofinansowania Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

  więcej
 • Teatr CHOREA gości w Łodzi

  Teatr CHOREA gości w Łodzi

  6 stycznia 2020 / redakcja

  7 stycznia 2020 r. w Dużej Sali Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi będziemy gościć Teatr CHOREA ze spektaklem Jakuba Gawatowica "Tragedia Jana, czyli Tragedia albo wizerunk Śmierci Przeświętego Jana Chrzciciela Przesłańca Bożego" w reżyserii Waldemara Raźniaka.

  więcej
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi