Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

10-te urodziny Och-Teatru

powrót
10-te urodziny Och-Teatru

W tym roku Och-Teatr obchodzi swoje 10 urodziny! Z tej okazji 18 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 zagrają dla Państwa w prezencie spektakl MARIA CALLAS. MASTER CLASS, w którą wcieli się Krystyna Janda. Bezpłatne zaproszenia będą mogli Państwo odebrać w kasach Och-Teatru w poniedziałek 13 stycznia od 10:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje.

Sukces Teatru Polonia – otwartego w 2005 roku w budynku dawnego Kina Polonia – rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów sprawiły, że w 2009 roku Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wynajęła budynek Kina Ochota. W styczniu 2010 roku w utworzonym w nim Och-Teatrze odbyła się pierwsza premiera – „Wassa Żeleznowa” Gorkiego, z Krystyną Jandą i Jerzym Trelą w rolach małżeństwa Żeleznowych i muzyką Zbigniewa Preisnera. Przez kolejne lata na dwóch scenach Och-Teatru oraz w plenerze (scena przy ulicy Grójeckiej 65) odbyły się 54 premiery (a w sumie ponad 2000 spektakli), w których zagrało ponad 200 znakomitych aktorów. W trakcie dziesięciu lat istnienia Och-Teatr odwiedziło ponad pół miliona widzów.

O spektaklu:
Powrót Callas. Po latach, po wielu nowych opracowaniach Jej życia, setkach materiałów zamieszonych przez ostatnie 20 lat, wywiadów i filmów na youtube, po dwóch biograficznych filmach kinowych i kilku telewizyjnych, nowa interpretacja niezwykłego tekstu teatralnego Terrence’a McNally’ego MARIA CALLAS. MASTER CLASS.

I znów reżyseruje Andrzej Domalik, w roli Marii Callas na nowo Krystyna Janda, w nowym ujęciu. To wielokrotnie nagradzany, grany na całym świecie tekst. O miłości do sztuki. Do muzyki. Fascynujący. Dowodzący tezy, że życie bez sztuki nie ma sensu. Że sztuka potrafi sprawić, że wszystko, nawet codzienność, nabiera bogactwa i wartości. Opowieść o artystce, która z kolei sztuce oddała wszystko. Sztuce, która uczyniła ją szczęśliwą i podziwianą, a jednocześnie – samotną i zawiedzioną życiem. Wielka opowieść o pracy, warsztacie i relacji artysty z publicznością.

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi