Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

2 Międzynarodowy Festiwal Open the Door w Katowicach

powrót
2 Międzynarodowy Festiwal Open the Door w Katowicach
Open the Door

Już po raz drugi, Teatr Śląski w Katowicach, organizuje międzynarodowy festiwal Open the Door.

Udało się!
Możemy drugi raz otworzyć drzwi Teatru Śląskiego festiwalowym gościom i zaprosić widzów na spotkanie z artystami o szczególnej wrażliwości i czułych na ludzkie sprawy. Wymyślając ten festiwal, wiedziałem, że choć scena powinna wszystkich traktować równo, to jednak rzeczywistość pokazała, że często nie jest łaskawa dla pewnych twórców i projektów artystycznych. Dlatego kolejny raz prowokacyjnie staramy się pokazać widzom, że nie ma już żadnych podziałów i granic.

Mamy w Katowicach, na Śląsku, najpewniej jedyny w tej części Europy festiwal o takim charakterze, który oddaje głos wykluczonym i pomijanym, podczas którego mówi się głośno o tym, co boli, co wzrusza, co porusza. Festiwal, który nie dzieli sztuki na gatunki: w programie obok teatru dramatycznego jest teatr tańca, obok nowej sztuki cyrkowej – spektakle zupełnie pozbawione słów, a obok klasyki – odważny eksperyment. Festiwal, który nie dzieli artystów ze względu na ich życiorysy, ukończone szkoły i życiowe doświadczenia. Festiwal, który zamiast czerwonych dywanów ma nutę hippisowskiej wolności, który wychodzi w przestrzeń miasta z tytułami, które śmieszą, wzruszają, a czasem nie pozwalają zasnąć.

Jedyne znane od początku kryteria tego festiwalu to sztuka i jakość artystyczna. Dlatego w programie są m.in. tytuły, które prezentowano na takich prestiżowych wydarzeniach jak Czeska Platforma Tańca czy Festiwal Fringe w Edynburgu.

Otwieramy drzwi na oścież. Na człowieka. Bez uprzedzeń i granic, bez testów na sprawność. Ponad stu artystów w ciągu 9 dni czeka na spotkanie z widzem. Przyjdźcie, zapraszam.

Robert Talarczyk, dyrektor artystyczny festiwalu


"Zwiastun 2. Międzynarodowego Festiwalu Open The Door / Teatr Śląski w Katowicach

W trakcie 9 dni, na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach zobaczyć będzie można 10 spektakli, przed teatrem 4 spektakle plenerowe, a w Katowicach odbędą się 3 imprezy towarzyszące.

Pełny harmonogram wydarzeń w ramach festiwalu można zobaczyć na stronie festiwalu OPEN THE DOOR.

Gorąco zapraszamy

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi