Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

2021 tańczMY - Święto Tańca program

powrót
2021 tańczMY - Święto Tańca program

Tegoroczna akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje już po raz trzeci, rozpoczęła się 22 kwietnia i potrwa do 9 maja 2021 r. W jej ramach odbędą się spektakle, pokazy filmów, performance’y, wykłady, warsztaty i wiele innych, zarówno on-line, jak i w miarę możliwości na żywo.

– Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, gdy nie zawsze możemy się spotykać podczas różnego typu przedsięwzięć artystycznych, do akcji tańczMY zgłoszono rekordowo aż 122 wydarzenia taneczne. Pokazuje to, że środowisko tańca jest nieustannie aktywne, a duch Terpsychory wciąż w nas żyje i nie gaśnie – mówi Maciej Seniw z Instytutu Muzyki i Tańca, koordynator akcji.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca obejmuje środowisko taneczne w całej swojej różnorodności – do akcji tańczMY zgłosiły się zarówno największe najbardziej prestiżowe instytucje artystyczne i uczelnie w Polsce, jak i niezależni artyści, lokalne domy kultury czy szkoły tańca.



W Międzynarodowym Dniu Tańca 29 kwietnia Instytut Muzyki i Tańca zaprasza także do zapoznania się z orędziem, którego polski przekład przygotowuje co roku we współpracy z Międzynarodowym Instytutem Teatralnym (ITI). Orędzie zostanie opublikowane o 12.00.

Od 29 kwietnia do 9 maja zapraszamy także do konkursu #tańczMY na Instagramie. Regulamin konkursu do pobrania: https://imit.org.pl/programy/departament-tanca/4569

Wszystkie informacje na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, w tym pełen harmonogram wydarzeń w ramach akcji tańczMY, znajduje się na stronie imit.org.pl.

Harmonogram wydarzeń tańczMY 2021
Od 29 kwietnia - 9 maja 2021


28–30 kwietnia

Dzień Tańca w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu
wystawa, spektakle, spotkania
organizator: Policealne Studium Animatorów Kultury w Kaliszu

29 kwietnia


miejsce: Wrocław
Ballo Challenge
konkurs
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie
miejsce: on-line

Barwy Tańca
gala
organizator: Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
miejsce online

dowód bardzo osobisty
spektakl
organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Dom Kultury Oskard
miejsce: on-line

Family first
pokaz filmu
organizator: Grupa „Sinior Family”
miejsce: on-line

Giselle
spektakl
organizator: Opera Wrocławska
miejsce: on-line

Inauguracja nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca
performance
organizator: Polski Teatr Tańca, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
miejsce: on-line

Kino Tańca vol. 4: Utopie/Dystopie
przegląd filmów
organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury
miejsce: on-line

Krzyk wolności
spektakl
organizator: Raciborskie Centrum Kultury
miejsce: Racibórz

Międzynarodowy Dzień Tańca. Koncert specjalności pedagogika baletowa
spektakl
organizator: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
miejsce: on-line

Międzynarodowy Dzień Tańca SDK DanceOFFnia
performance
organizator: Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia
miejsce: Białystok

Narodowe Tańczenie
performance
organizator: Polski Teatr Tańca
miejsce: Poznań

Noverre en action
spektakl
organizator: Polska Opera Królewska
miejsce: on-line

Pasją wytańczone
wystawa
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie
miejsce: on-line

Pierwsze baletu początki – w operalni Hetmanowej
spektakl
organizator: Balet Cracovia Danza
miejsce: on-line

Powrót na scenę
spektakl
organizator: Łańcuckie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej GEST
miejsce: Łańcut

Requiem d-moll W.A. Mozarta
spektakl
organizator: Opera Śląska
miejsce: on-line

Seventh Heaven
spektak
organizatorzy: Dom Kultury Dorożkarnia
miejsce: on-line

Solilokwium
spektakl
organizatorka: Monika Błaszczak
miejsce: Poznań

Śladami Naszych Patronów – Poznańskich Artystów Baletu
projekt edukacyjny
organizator: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
miejsce: Poznań

Taniec w malarstwie
wykład
organizator: Poleski Ośrodek Sztuki
miejsce: on-line

Taniec 24 h
performance
organizatorzy: IMSPACE: Imagination Space Center, Przestrzenie Sztuki Katowice

tańczMY w Poznaniu
performance
organizator: SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań
miejsce: Poznań

tańczMY ze SZTUKĄ
wykład
organizator: Ośrodek Kultury „Górna”
miejsce: on-line

Trans_Miss(i)on
spektakl
organizatorzy: Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury
miejsce: on-line

Una Vez...
spektakl
organizator: Tanguera Marta Kubicz
miejsce: on-line

W punkt
wernisaż wystawy
organizatorzy: Akademia Tańca 4-20, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
miejsce: on-line

Warsztaty tańca dla dzieci
warsztaty
organizator: Fundacja Fouetté
miejsce: Poznań

Wieczór Tańca KIERUNEK -> CHOREOGRAFIA
pokazy tańca
organizator: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Instytut Choreografii i Technik Tańca
miejsce: Łódź / on-line

Wmurowane tablicy upamiętniającej Olgę Sawicką
spotkanie
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
miejsce: Poznań

Wprowadzenie do wdrożenia programu Taniec w edukacji szkolnej
spotkanie
organizator: Anna Górecka (Zarafet Bellydancer)
miejsce: on-line

Zatańcz z Kleksem
spotkanie
organizator: Miejski Teatr Miniatura- Gdańsk
miejsce: on-line

Ziemia, planeta ludzi
spektakl
organizator: Gliwicki Teatr Tańca, Fundacja Rozwoju Tańca i Sztuki „ARTystyczna POZYtywka”
miejsce: Gliwice

29–30 kwietnia

Aluzyjne celebracje/ filmikowo
pokaz filmów
organizator: Stowarzyszenie Promocji Wychowania Przez Taniec Aluzja
miejsce: Gorzów Wielkopolski

29 kwietnia–2 maja

Don Juan
spektakl
organizator: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
miejsce: on-line

30 kwietnia


Nadanie imienia Janiny Jarzynówny- Sobczak gdańskiemu tramwajowi
wydarzenie
organizator: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku
miejsce: Gdańsk

Noc Tańca
impreza
organizator: Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty
miejsce: Ruda Śląska / on-line

Tell me
pokaz filmu
organizatorzy: Akademia Tańca 4-20, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
miejsce: on-line

1 maja

Anna Karenina
spektakl
organizator: Opera Wrocławska
miejsce: Wrocław

Ciekawość tańca 7.0
warsztaty
organizatorzy: Holinga, Bielański Ośrodek Kultury
miejsce: Warszawa

Konkurs taneczny
konkurs
organizator: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. R. Turczynowicza w Warszawie
miejsce: on-line

Majówkowy Dance Project 2021 – What’s your name again?
warsztaty
organizator: Art Academy Akademia Tańca Katowice
miejsce: Katowice

Skarb Nienazwanej Góry
spektakl
organizatorzy: Poleski Ośrodek Sztuki, Fundacja Materia/Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń
miejsce: on-line

Tangedia
warsztaty
organizator: Baltic Neopolis Orchestra
miejsce: Szczecin

Młodzi w sztuce. Taneczne impresje
warsztaty tańca
organizator: Fabryka Kultury w Redzie
miejsce: Reda

2 maja

New way to flow
pokaz filmu
organizator: B-Boy Skoora
miejsce: on-line

3 maja

Od Acana do Waćpana
spektakl
organizator: Balet Cracovia Danza
miejsce: on-line

TańczMY poloneza
performance
organizator: Zamojski Dom Kultury
miejsce: Zamość

4 maja

Collisions Shop
wystawa
organizator: Przestrzenie Sztuki Katowice
miejsce: Katowice

Tańczący BOK
pokaz filmu
organizator: Bielański Ośrodek Kultury
miejsce: on-line

TańczMY JAZZ
warsztaty
organizator: Jazz Dance Studio – Anna Beker
miejsce: on-line

WytańczMY siebie
konkurs
organizator: Stowarzyszenie Promocji Wychowania Przez Taniec Aluzja
miejsce: Gorzów Wielkopolski / on-line

6 maja

Na co komu taniec? Na co komu ciało? Cielesność tekstu dramatycznego
spotkanie
organizatorzy: Zakład Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, IMSPACE: Imagination Space Center
miejsce: on-line

6–9 maja

SPLOT
warsztaty, wernisaż wystawy, spektakl
organizator: Connecting Arts and Theatre Dance Company
miejsce: Łódź

7 maja
Hate
performance
organizator: Teatr tańca Altana
miejsce: Mińsk (Białoruś)

Aluzyjne celebracje / flashmob
performance
organizator: Stowarzyszenie Promocji Wychowania Przez Taniec Aluzja
miejsce: Gorzów Wielkopolski

8 maja

Amerykański sen
wykład
organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych CZARNO NA BIAŁYM
miejsce: on-line

Dni otwarte w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu

spotkanie
organizator: Fundacja Fouetté
miejsce: Poznań

Happening Cracovia Danza: balet w mieście
performance
organizator: Balet Cracovia Danza
miejsce: Kraków

KOTHBIRO
pokaz filmu
organizator: Strefa Teatru Tańca 2B
miejsce: on-line

Pląsanie na polanie
warsztaty
organizator: Flow Art – studio rozwoju i arteterapii
miejsce: Gdynia

United Limbs Intensive
warsztaty
organizator: United Limbs
miejsce: Warszawa

Work in progres i solo Łucji Trybuś
pokaz filmów
organizator: The Path Dance Akademia Tańca – Żaneta Majcher
miejsce: on-line

8–9 maja


Katowice w tańcu
spektakl i performance
organizator: Zakład Tańca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
miejsce: Katowice

WYtańczMY smaki
warsztaty
organizator: Stowarzyszenie Promocji Wychowania Przez Taniec Aluzja
miejsce: Gorzów Wielkopolski


9


Na co komu taniec? Na co komu ciało?
spotkanie
organizatorzy: Zakład Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, IMSPACE: Imagination Space Center
miejsce: on-line

Powietrza ślad
performance
organizator: Fundacja Pompka
miejsce: on-line

Taniec hiszpański z lotu ptaka
wykład
organizatorka: Małgorzata Matuszewska
miejsce: on-line

United Limbs Intensive
warsztaty
organizator: United Limbs
miejsce: Warszawa

Warsztaty z Katarzyną Mieczkowską
warsztaty
organizator: Art Academy Akademia Tańca Katowice
miejsce: Katowice

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr



^
Twoje sugestie i uwagi