Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

54-lecie Teatru STU

powrót
54-lecie Teatru STU

20 lutego 2020 R. obchodzimy 54 rocznicę założenia Teatru STU. Uroczysty wieczór rozpocznie się o godz. 19.00 koncertem „LATA DWUDZIESTE”. Występują: Joanna Pocica, Beata Rybotycka, Olga Szomańska, Paweł Kubat, Jacek Wójcicki . Towarzyszyć artystom będzie orkiestra pod dyrekcją Konrada Mastyło. W spotkaniu udział zapowiedzieli artyści współpracujący z teatrem w minionym okresie.

Teatr STU został założony w 1966 roku przez Krzysztofa Jasińskiego, który kieruje nim do chwili obecnej. To ewenement na polskiej mapie teatralnej. Inicjatywa skupionej wokół Jasińskiego grupy krakowskich studentów, którzy zdecydowali się wyjść ze swoją teatralną działalnością poza mury PWST, ukształtowała jedno z najważniejszych miejsc teatralnych Krakowa. Teatr w swojej długiej historii przeszedł wiele koniecznych dla przetrwania przekształceń, zmierzyć musiał się z wieloma wyzwaniami, jakie niosła zmieniająca się rzeczywistość gospodarcza, polityczna, społeczna.

O ciągłości historii i tradycji STU świadczy nie tylko nazwa. „Rodzina STU” nie jest tylko hasłem, określa wielopokoleniową grupę osób, które w ciągu 50 lat wpisały się w historię Teatru i dla których obecność w STU była – i jest – jednym z najważniejszych życiowych doświadczeń. Obecnie w zespole Teatru pozostają artyści, którzy współtworzyli jego pierwsze sukcesy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi