Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Adam Bałdych w Romie

powrót
Adam Bałdych w Romie

9 kwietnia 2019 r.o 19.00 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie odbędzie się koncert promujący najnowszy album Adama Bałdycha – Sacrum/Profanum. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz.

SACRUM / PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. SACRUM / PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata – jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego lub utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym. Próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno-interpretacyjnej w ich materię były wręcz zabronione. Bałdych – czujny obserwator przemian dzisiejszego świata – podejmuje to wyzwanie.

Po niezwykle udanych projektach „The New Tradition” z Yaronem Hermanem, „Antiphona – Psalmy Syryjskie" czy ostatnio „Brothers” z norweskim Helge Lien Trio, tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną, realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych – jak dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu z odbiorcą. Najnowszy projekt Adama Bałdycha zatytułowany Sacrum / Profanum – Adam Bałdych Quartet współtworzą czołowi, wybitni polscy jazzmani: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Barański (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja), a jego premiera odbyła się 29 marca 2019 roku.


9.04.2019 godz.19:00
Teatr Muzyczny ROMA
ul. Nowogrodzka 49,
00-695 Warszawa

Bilety dostępne na www.bilety.teatrroma.pl , www.ebilet.pl oraz w kasie teatru.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi