Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Agatha Christie radiopowieść w Czwórce

powrót
Agatha Christie radiopowieść w Czwórce

Czwórka Polskie Radio już od wiosny zaprasza na radiowe spotkania z klasyką polskiej i zagranicznej literatury. Kolejna pozycja, której treść będzie można usłyszeć na antenie, to książka Agathy Christie „ABC” w interpretacji Danuty Stenki. Pierwszy fragment już w najbliższy poniedziałek 30 listopada 2020 o godz. 10.45 podczas audycji „Stacja Kultura”.

Czwórka Polskie Radio dostępna jest w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Krótka chwila oddechu z ulubioną książką – trudno wyobrazić sobie lepszy i bardziej odprężający sposób na spędzenie przedpołudnia. Dla wszystkich miłośników prozy, tych, którym brak czasu uniemożliwia czytanie lub którzy po prostu wolą chłonąć literaturę słuchając jej – Czwórka przygotowała kolejną literacką propozycję. Tym razem będzie to „ABC” autorstwa brytyjskiej królowej kryminału, Agathy Christie, która równo 100 lat temu zadebiutowała jako pisarka.

Wybór nie jest przypadkowy, to właśnie detektyw, Herkules Poirot, o którego losach będzie można usłyszeć na antenie Czwórki, pojawił się w pierwszej, wydanej jesienią 1920 roku książce „Tajemnicza historia w Styles”. W „ABC” Poirot ma kolejną kryminalną zagadkę do rozwiązania. Morderca zabija w porządku alfabetycznym, w listach podpisuje się „A.B.C”, a przy zwłokach zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie nazywany ABC. Mrożącą krew w żyłach powieść wydaną w formie audio przez Wydawnictwo Dolnośląskie czyta Danuta Stenka.

W radiopowieściach Czwórki znalazły się już takie pozycje jak "Lalka" Bolesława Prusa, "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza czy "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. Przez ostatnie tygodnie na antenie rozbrzmiewały głosy wybitnych polskich aktorów, który wcielali się w postaci powieści "Idiota" Fiodora Dostojewskiego. Słuchowisko wyreżyserował Janusz Kukuła, Dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Fragmenty książki „ABC” od 30.11. do 18.12. o godz. 10.45 w audycji „Stacja Kultura”

Wszystkich dzieł nadal można słuchać na stronie Czwórki: https://www.polskieradio.pl/10/8706

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi