Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Alicja w krainie koszmarów PREMIERA Teatr Telewizji

powrót
Alicja w krainie koszmarów PREMIERA Teatr Telewizji

3 lutego 2023 r. zapraszamy na premierę spektaklu "Alicja w krainie koszmarów" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Występują: Jowita Budnik, Anna Próchniak, Tomasz Dedek, Magdalena Schejbal.

Alicja to dziewczynka, która w drodze do szkoły została porwana, a następnie przez ponad siedem lat przetrzymywana przez swego oprawcę w piwnicy o powierzchni pięciu metrów kwadratowych. Kiedy przez przypadek udaje jej się uciec i odzyskać wolność, jest już dojrzałą, młodą dziewczyną. Alicja próbuje zacząć nowe życie i w tym punkcie rozpoczyna się akcja sztuki.

Bulwersująca opinię publiczną historia Alicji staje się natychmiast łakomym kąskiem dla mass mediów, cennym medialnym produktem, na którym można nieźle zarobić. Sama Alicja wpada w ręce przedsiębiorczego agenta, sygnuje książkę opisującą jej dramat, jest bohaterką telewizyjnych i prasowych reportaży. Nawet rodzice Alicji próbują przede wszystkim zarobić na tragedii córki, twierdząc, że są przecież także ofiarami jej porwania, a nowo poznany chłopak, deklarując bezinteresowną przyjaźń, w istocie pragnie u jej boku zrobić medialną karierę.

To wszystko sprawia, że Alicja popada w głęboką depresję. Nie rozumie świata, który ją otacza i do którego trafiła, odzyskując wolność. Dochodzi do niej absurdalna świadomość, że w gruncie rzeczy najbliżsi zazdroszczą jej tragedii, która ją spotkała, bo ta paradoksalnie uczyniła z niej bogatą i sławną osobę, co jest w otaczającym ją świecie wyznacznikiem szczęścia.

Szczegóły:
Alicja w krainie koszmarów
Autor: Piotr Domalewski
Reżyseria: Piotr Domalewski
Zdjęcia: Bartosz Świniarski
Scenografia: Anna Wunderlich
Kostiumy: Zofia Komasa
Muzyka: Marcin Nenko

Obsada: Jowita Budnik (Matka), Anna Próchniak (Alicja), Tomasz Dedek (Ojciec), Magdalena Schejbal (Redaktorka), Filip Perkowski (Agent), Filip Pławiak (Alex)

PREMIERA: 3.02.2023, TVP Kultura, godz. 23.40

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi