Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Amadeusz w Teatrze Miejskim w Gliwicach - PREMIERA

powrót
Amadeusz w Teatrze Miejskim w Gliwicach - PREMIERA
"Amadeusz", reż. Norbert Rakowski, Teatr Miejski w Gliwicach

Jutro, 17 czerwca 2021r. na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach, premierowo zobaczyć będzie można spektakl "Amadeusz" w reż. Norberta Rakowskiego.

O wojnie przeciętności z geniuszem, czyli walce dworskiego kompozytora Antonio Salieriego z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem – premiera spektaklu o konflikcie rozsławionym przez nagrodzony Oscarem film Milosa Formana już 17 czerwca 2021 r. (czwartek) o godz. 19:00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Kolejne pokazy zaplanowano na 18, 19 i 20 czerwca. Bilety dostępne w kasach teatru i na stronie www.teatr.gliwice.pl.

”Amadeusz” to tragedia człowieka, który w imię chorobliwych ambicji nie potrafił dostrzec wspaniałości, jakie dało mu życie. W iluzorycznym zapatrzeniu w samego siebie nie tylko nie docenił ofiarowanych mu talentów, ale życie poświęcił na zniszczenie innych – zapowiada Norbert Rakowski, reżyser spektaklu.

Salieri nie dość, że zmarnował własny talent otrzymany od Boga to jeszcze w zaślepionej nienawiści obrócił go przeciwko jednemu z najwspanialszych darów jaki Najwyższy podarował ludzkości – Mozartowi. Ten temat, niezależnie od czasu, nadaje doskonale skrojonemu utworowi Petera Shaffera, z którym w teatrze mierzyli się wielcy reżyserzy tacy jak Roman Polański, wymiar uniwersalny, który mam nadzieję zainteresuje także widzów naszego, gliwickiego teatru – mówi o spektaklu Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Przygotowujemy dla widzów widowisko wypełnione najpiękniejszą muzyką świata tworzoną przez wyjątkowe osobowości wśród wiedeńskich intryg – zapowiada Jerzy Jan Połoński, dyrektor artystyczny teatru.


Amadeusz
Duża Scena, Teatr Miejski w Gliwicach
premiera: 17-06-2021r.

Tekst: Peter Shaffer
Tłumaczenie: Bogumił Trelkowski
Reżyseria: Norbert Rakowski
Scenografia: Maria Jankowska
Kostiumy: Krystian Szymczak
Asystentka kostiumografa: Janina Łubkowska
Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka
Reżyseria światła: Bogumił Palewicz
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska
Wizualizacje: Wojtek Kapela

Obsada: Karolina Olga Burek, Anna Maria Moś, Katarzyna Wysłucha, Przemysław Chojęta, Rafał Domagała, Mariusz Galilejczyk, Cezary Jabłoński , Łukasz Kucharzewski, Maciej Piasny, Krzysztof Prałat, Mirosław Rakowski, Kornel Sadowski, Mateusz Trzmiel, Błażej Wójcik.

Bilety w cenie 50-55 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi