Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

AMOK Kamila Maćkowiaka

patronat TerazTeraz
powrót
AMOK Kamila Maćkowiaka
AMOK pod patronatem TerazTeatr.pl

29. listopada 2014 r. premierę będzie miał monodram Kamila Maćkowiaka pt. „AMOK” w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. To spektakl, który objęliśmy patronatem TerazTeatr.pl

Będzie to trzeci, po wielokrotnie nagradzanym „Niżyńskim” (m. in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w Petersburgu czy nagroda mediów niemieckich na Festiwalu Teatralnym w Kilonii) oraz „DIVIE” (spektaklu nagrodzonym Plastrem Kultury i Nagrodą im. L. Schillera), monodram Kamila Maćkowiaka.

Spektakl zatytułowany „AMOK”, realizowany jest na podstawie bestsellerowej powieści Jamesa Freya ”Milion małych kawałków”. Fundacja Kamila Maćkowiaka jako pierwsza i jedyna na świecie uzyskała, bezpośrednio od autora, zgodę na adaptację książki. Projekt jest laureatem w konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie kultury ogłoszonego przez Urząd Miasta Łodzi.
Bohaterem spektaklu jest trzydziestoletni James (w książce bohater jest młodszy), skrajnie uzależniony od wszelkich substancji psychoaktywnych, od lat nie radzący sobie ze swoim życiem, związkami z kobietami i pracą. Pochodzi z tzw. „dobrego domu”, pełnej i szczęśliwej rodziny. Jego kontakt z alkoholem i narkotykami rozpoczyna się jeszcze gdy jest nastolatkiem. W dorosłe życie wchodzi już z uzależnieniem…

Akcja spektaklu rozgrywa się na oddziale odwykowym, gdzie James trafia w stanie skrajnego wycieńczenia organizmu, z licznymi obrażeniami po kolejnych bójkach (ma problem z panowaniem nad emocjami, agresją i skłonnością do przemocy fizycznej). Dzięki rodzicom, którzy, po raz kolejny, ratują go przed przedawkowaniem, rozpoczyna program odwykowy w jednej z najlepszych amerykańskich klinik. To opis walki z samym sobą o każdy kolejny dzień trzeźwości, o odzyskanie wiary w sens „normalnego”, pozbawionego używek życia, o przywrócenie nad nim kontroli. To także opowieść o dojrzewaniu i miłości, która połączy go z jedną z pacjentek oddziału i doda motywacji w walce ze swoimi demonami.

Nowoczesna w przekazie i języku narracja zostanie wzbogacona o komiksową oprawę i prezentacje multimedialne.


Szczegóły:
Producent - Fundacja Kamila Maćkowiaka
W roli tytułowej – Kamil Maćkowiak
Scenariusz, reżyseria - Kamil Maćkowiak
Scenografia –Waldemar Zawodziński
Komiksy – Maria Balcerek
Make-up - Patrycja Jundo
Kostiumy – Patrycja Kabzińska
Kierownik produkcji - Anita Żytczak
Grafika - Dona Sołtysiak
Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Terminy spektakli:
29, 30 LISTOPADA 2014 r. godz. 19.00;
6, 7, 8 GRUDNIA 2014 r. godz. 19.00
w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, ul. Zachodnia 54/56.
Bilety w cenie 45 i 30 zł

Więcej informacji na stronie, link poniżej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi