Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Audiomusical na podstawie kultowego „Piotrusia Pana” Studia Buffo

powrót
Audiomusical na podstawie kultowego „Piotrusia Pana” Studia Buffo
"Piotruś Pan" - audiomusical

Podróż do Niebywalencji pełna fantastycznych brzmień.
Audiomusical na podstawie kultowego „Piotrusia Pana” Studia Buffo od wczoraj, tj. od 24 listopada 2020r. dostępny jest w Empik Go.

„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go to jeden z najbardziej cenionych tekstów literatury dziecięcej. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć, wciąż inspiruje artystów – na podstawie utworu powstały kolejne książki, filmy, a także kultowy już spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tym razem ponadczasową opowieść będzie można poznać dzięki słuchowisku przygotowanemu przez zespół Studia Buffo. Produkcja z udziałem Nataszy Urbańskiej, Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Mariusza Czajki i wielu innych zadebiutuje w aplikacji Empik Go już 24 listopada.

Z desek teatru do aplikacji streamingowej
Musical „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy i błyskotliwymi tekstami Jeremiego Przybory w ciągu 20 lat od prapremiery obejrzało już ponad pół miliona widzów. Spektakl bawi zarówno najmłodszych, którzy dopiero odkrywają magię teatru, jak i dorosłą widownię, ceniącą opowieść za ponadczasową mądrość. Musical został zaadaptowany do formatu audio, co pozwala na podróż do Niebywalencji w dowolnej chwili. Audiomusical będzie dostępny w aplikacji oraz na płycie. Przeniesienie widowiska scenicznego do domowych głośników wymagało wprowadzenia pewnych zmian.

– Scenariusz musicalu „Piotruś Pan” w wersji audio został wzbogacony o teksty narratora (w tej roli Natasza Urbańska), które opisywały sytuację, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Nagraliśmy też na nowo sceny dialogowe i dokonaliśmy pewnych modyfikacji formy libretta – tłumaczy Janusz Józefowicz.

Ulubione piosenki z musicalu na życzenie
Format audio pobudza wyobraźnię i pozwala przeżyć opowieść w zupełnie inny sposób. W nowej wersji „Piotrusia Pana” na pierwszy plan wysuwają się libretto wybitnego satyryka i autora niezapomnianych tekstów, Jeremiego Przybory oraz porywająca muzyka Janusza Stokłosy. Ci, którzy mieli okazję oglądać spektakl na scenie, dostaną szansę powrotu do ulubionych fragmentów, dialogów i utworów w momencie, w którym tylko poczują taką chęć. Natomiast osoby, które nie znają musicalu, staną przed inspirującym wyzwaniem stworzenia swojej własnej, niepowtarzalnej wizji opowieści o niesfornym Piotrusiu.

– Jesteśmy przekonani, że audiomusical „Piotruś Pan” znajdzie wielu fanów i sympatyków. A fakt ten będzie najlepszym powodem, by ten nowy gatunek kontynuować. Takie tytuły jak „Polita”, „Romeo i Julia” czy „Metro” już czekają – zapowiada Janusz Stokłosa.

Czułe spojrzenie na nieśmiertelne postaci
„Piotruś Pan” to uniwersalna historia, która została przetłumaczona na niemal wszystkie języki świata i trafiła do serc żądnych przygód dzieci z wielu pokoleń. Pełne charakterystycznego dla Jeremiego Przybory poczucia humoru libretto stanowi oryginalną, autorską interpretację znanej opowieści. Poeta zdecydował się bowiem uwypuklić rolę kobiety – zarówno dorosłej pani Darling, jak i dorastających Wendy i Jane. Poprowadzony w subtelny sposób tajemniczy wątek miłości pani Darling sprawia, że tekst staje się zaskakujący także dla dorosłych odbiorców.

– Mam ogromny sentyment do musicalu „Piotruś Pan”. Podczas premiery 20 lat temu zagrałam swoją pierwszą niemą rolę Indianki Tygrysicy z Lilią w Zębach, córkę Wodza Pikaninów. Teraz, grając Dorosłą Wendy, pełnię także rolę narratora tej niezwykłej historii chłopca, który nie chciał dorosnąć. Mimo upływu czasu libretto Jeremiego Przybory nadal wzrusza mnie i bawi. Zdecydowanie jestem fanką tego spektaklu i z biegiem czasu jeszcze bardziej doceniam kunszt twórców Piotrusia – komentuje Natasza Urbańska.

Audiomusical „Piotruś Pan” będzie dostępne w aplikacji Empik Go, na płycie, na platformie Storybox, a także jako plik do pobrania.

Piotruś Pan
Audiomusical
premiera: 24 listopada 2020r.
Reżyseria: Janusz Józefowicz
Muzyka: Janusz Stokłosa
Libretto: Jeremi Przybora
W rolach głównych: Edyta Geppert, Wiktor Zborowski, Natasza Urbańska, Mariusz Czajka, Jakub Laskowski
W pozostałych rolach: Radosław Maciński, Artur Chamski, Mateusz Jakubiec, Julia Totoszko, Mateusz Łukaszewicz, Krzysztof Tymiński, Klementyna Karnkowska, Przemysław Mrozik, Jakub Rutkowski, Filip Baszyński, Igor Grabowski, Jakub Strach
Wydawnictwo: Studio Buffo, Storybox.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi