Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Aurora - nabór tylko do 15 kwietnia

powrót
Aurora - nabór tylko do 15 kwietnia

Ostatnia szansa na zgłoszenie! Nabór tekstów do konkursu „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy” do 15 kwietnia 2021 r.
Teatr Polski w Bydgoszczy jako organizator Festiwalu Prapremier powołał międzynarodową nagrodę dramaturgiczną „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”, która będzie przyznawana za wybitny dramat współczesny. Po raz pierwszy nagroda zostanie wręczona podczas XX. edycji Festiwalu Prapremier. Nabór tekstów do konkursu trwa do 15 kwietnia.
W styczniu, Teatr Polski w Bydgoszczy powołał nową międzynarodową nagrodę dramaturgiczną – „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”.

Organizatorzy, w nowej formule Festiwalu Prapremier pragną zwrócić swoje zainteresowanie na wschód, gdzie teatralnie, ale i społecznie i politycznie, dzieje się wyjątkowo dużo. W związku z tym, zaproszenie do konkursu kierowane jest do dramatopisarek i dramatopisarzy z Polski,
ale także z : Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Gruzji, Armenii, Węgier, Czech, Słowacji, Albanii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowina, Mołdawii, Rumunii, Macedonii, Słowenii, Bułgarii, Czarnogóry, Kosowa, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Turkmenistanu. Nabór tekstów w języku polskim, rosyjskim bądź angielskim, trwa do 15 kwietnia.

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe jury w składzie Davit Gabunia (uznany pisarz i dramatopisarz gruziński), Julia Holewińska (dramatopisarka polska, wicedyrektorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy) i Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka dramatów z języka rosyjskiego, członkini Zarządu sekcji C Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) wybiorą pięć finałowych tekstów. Zostaną one zaprezentowane w formie szkiców scenicznych w trakcie Festiwalu Prapremier.

W kolejnym etapie pięcioosobowa Kapituła w składzie: Swiatłana Aleksijewicz (pisarka białoruska, Laureatka Nagrody Nobla), Davit Gabunia, Julia Holewinska, Marius Ivaskevicius (wybitny dramatopisarz litewski), Agnieszka Lubomira Piotrowska wybierze zwycięski tekst
i przyzna AURORĘ - Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50.000 zł.

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które przyzna dodatkowe nagrody dla finalistów.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: miesięcznik DIALOG oraz DIDASKALIA. Gazeta Teatralna.
Po raz pierwszy AURORA zostanie wręczona podczas XX. Edycji Festiwalu Prapremier, który co roku odbywa się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy na przełomie września i października.

Pełna informacja o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy w języku polskim, rosyjskim i angielskim są dostępne na stronie www.auroraaward.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi