Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Be Together – zgłoś się do projektu

powrót
Be Together – zgłoś się do projektu

Muzeum Śląskie prowadzi nabór do projektu Be Together, który dzięki inspirującym warsztatom i spotkaniom ma na celu integrację grupy osób słyszących i niesłyszących i pozwoli rozwinąć umiejętności artystyczne uczestników. Rekrutacja trwa do 15 kwietnia 2019 r.

Projekt zaczyna się w maju, a kończy finałem w listopadzie. W tym czasie odbędą się liczne warsztaty integracyjne, teatralne i fotograficzne, zajęcia wyjazdowe i spotkania w Muzeum Śląskim. Zagadnieniem, nad którym zespół będzie pracować, jest portret.

- W proponowanych działaniach chcemy zająć się portretem nie tylko w ujęciu reprezentacji danego człowieka, ale też w odniesieniu do kontekstu grupy, społeczności, a także widzenia drugiej osoby. Kwestię portretowania podejmiemy zarówno przy pomocy narzędzi teatralnych, jak i fotograficznych, a nawet malarskich. Podczas poszukiwań będziemy inspirować się kolekcją Muzeum Śląskiego – mówi Paulina Anna Galanciak, twórczyni i koordynatorka projektu Be Together.

Zwieńczeniem akcji będzie występ uczestników przed publicznością w celu pokazania efektów projektu.

- Udział w tego typu projektach to niepowtarzalna przygoda i możliwość spędzenia czasu w gronie wspaniałych ludzi. Aby tego doświadczyć, wystarczą dobre chęci i odrobina otwartości na to, co nowe i nieznane. Zachęcamy do uczestnictwa, zapisy trwają – dodaje Łukasz Adamski, pełnomocnik dyrektora ds. projektów Muzeum Śląskiego.

To kolejna edycja tego przedsięwzięcia, które zainicjowano we Wrocławiu. W tym roku pierwszy raz odbędzie się ono w Katowicach we współpracy TIFF Center i Muzeum Śląskiego.

Rekrutacja do programu trwa do 15 kwietnia 2019 roku. Zachęcamy do zapisywania się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: bit.ly/2VS4RV9 lub w formie e-maila na adres: projektbetogether@gmail.com.

Harmonogram projektu:
Do 15.04 – rekrutacja uczestników
8.05-26.06 – pierwsza część projektu, spotkania warsztatowe raz w tygodniu (środy, godz. 17.00-19.00)
1.07-31.08 – przerwa wakacyjna
16-18.08 – wspólne warsztaty wyjazdowe
11.09-30.10 – druga część projektu, spotkania warsztatowe raz w tygodniu (środy, godz. 16.00-19.00)
6.11 – finał projektu

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi