Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Beztlenowce - premiera w Bielsku-Białej

powrót
Beztlenowce - premiera w Bielsku-Białej
"Beztlenowce", reż. Ingmar Villqist, Teatr Polski

W najbliższą niedzielę, 15 września, na deskach Małej Sceny Teatru Polskiego w Bielsku-Białej będzie mieć miejsce premiera spektaklu "Beztlenowce" w reż. Ingmara Villqista.

"Beztlenowce" to kameralny dramat, w którym Ingmar Villqist z właściwą sobie niezwykłą psychologiczną przenikliwością przygląda się naturze ludzkiej. Autor, a jednocześnie reżyser spektaklu wchodzi głęboko w intymne życie swoich bohaterów – pary nieszczęśliwych mężczyzn, którzy rozpaczliwie pragną bliskości i zrozumienia, jednak wciąż zadają sobie ból.

Postaci stworzone przez Villqista to niezwykle wymagające „tworzywo” dla aktorów, a wcielą się w nie Sławomir Miska i Piotr Gajos. Na scenie również (gościnnie) Katarzyna Żbel.

Ingmar Villqist – historyk sztuki, uznany dramatopisarz, reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, wykładowca akademicki. Jest jednym z najczęściej wystawianych za granicą polskich dramatopisarzy. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zrealizował dwa spektakle na podstawie swoich tekstów: „Taka fajna dziewczyna jak ty” (2010 r.) i głośną „Miłość w Königshütte” (2012 r.), oba w swojej reżyserii i scenografii. ​

Spektakl „Beztlenowce" powstaje w ramach projektu „Off-Road”. To pozostający obok głównego nurtu repertuaru cykl kameralnych przedstawień, prezentowanych na Małej Scenie, powstających z inspiracji aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W ramach tego cyklu zaprezentowano już dwa inne spektakle, które ciągle można oglądać na Bielskiej scenie tj. "Seks dla opornych" z małżeńskim duetem Marty i Rafała Sawickich oraz "Szaleństwo nocy letniej" z Orianą Soiką i Mateuszem Wojtasińskim.

Beztlenowce
Teatr Polski w Bielsku-Białej, Mała Scena
premiera: 15 września 2019r.

Tekst, reżyseria, scenografia – Ingmar Villqist
Muzyka – Krzysztof Maciejowski

Obsada: Piotr Gajos, Sławomir Miska, Katarzyna Żbel.

Bilety na spektakl w cenie 25-35 zł do nabycia na stronie internetowej teatru oraz w kasie teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 13-14 września (pokazy przedpremierowe), 15 września (premiera), 17 września, 21-22 września, 26-27 października.

Serdecznie zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi