Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Białe Walce Nowickiego

patronat TerazTeraz
powrót
Białe Walce Nowickiego
"Białe Walce" już w maju w księgarniach

Nowa książka Jana Nowickiego jeszcze w maju trafi do księgarń. "Białe Walce" to obowiązkowa dla miłośników ciekawej literatury, a także miłośników - i miłośniczek – Jana Nowickiego. TerazTeatr.pl objął wydawnictwo patronatem.

„Jest to historia piątki emerytów, którzy jadą do Ciechocinka pociągiem Tanich Linii Kolejowych. Spędzają tam szalony miesiąc. Później już nie wracają do domu, tylko idą w stronę horyzontu" - mówi Jan Nowicki, wybitny aktor i autor wydanej już przez Belonę książki "Mężczyzna i one". Nowa publikacja, pełen uroku tekst z pogranicza eseistyki i beletrystyki obyczajowej, nosi cechy wcześniejszego pisarstwa Jana Nowickiego – zaduma nad człowiekiem, ciepło, humor, dobre pióro.

Jan Nowicki w latach 1958–1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1964 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. 7 października 1964 zadebiutował w "Zaproszeniu do zamku" Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie, którego aktorem jest do dziś. Na ekranie debiutował w 1963, wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami.
Jest wykładowcą PWST w Krakowie, gdzie w latach 1973–1974 był prodziekanem wydziału aktorskiego. W 1998 podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.
Autor książki "Między niebem a ziemią" – zbiór felietonów-listów publikowanych w latach 1998–2000 na łamach "Przekroju". Adresatem listów był nieżyjący już twórca Piwnicy pod Baranami Piotr Skrzynecki.

Wkrótce premiera książki "Białe Walce" o których już niedługo będziecie mogli przeczytać więcej na portalu TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi