Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Bliskie spotkania w Teatrze Zagłębia

powrót
Bliskie spotkania w Teatrze Zagłębia
Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Teatr Zagłębia rozpoczyna nowy sezon teatralny pod hasłem "Bliskie spotkania trzeciego stopnia".

Zamysł takiego hasła przewodniego obecnego sezonu przedstawiła kierownik artystyczna teatru Aneta Groszyńska: "W tym sezonie chcielibyśmy powołać się na hasło „bliskie spotkania”, aby wspólnie z Wami zastanowić się czego i dlaczego się boimy. Obcy dziś przybiera postać uchodźcy, człowieka o odmiennych poglądach, a lęk przed nieznanym jest kluczowym narzędziem manipulacji społecznościami. Przełammy to! Spotykajmy się, uczmy, poznawajmy, dzielmy się swoją wiedzą i wrażliwością. Niech teatr będzie miejscem „bliskich spotkań”, gdzie doświadczymy tego, co nowe/nieznane, bez lęku i uprzedzeń."

Podczas tego sezonu każdej premierze mają towarzyszyć działania edykacyjne, dzięki którym widzowie będą mogli sprawniej poruszać się w świecie przedstawień, lepiej je poznać, poszerzyć odbiór spektaklu.

Zostanie rozpoczęty program edukacyjny, który zostanie skierowany do nauczycieli oraz młodzieży, aby lepiej mogli poznać świat teatru i literatury oraz zastanowić się nad największymi problemami współczesności.

Najbliższą premierą będzie "Wojna światów" H.G. Wellsa w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, która zaplanowana jest na 4 listopada. Kolejnym spektaklem będzie "Wróg - instrukcja obsługi" w reż. Justyny Sobczyk. Dalej, będzie można zobaczyć "Duchologię polską", która powstanie we współpracy z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, a reżyserią zajmie się Kuba Skrzywanek. Sezon z kolei zostanie zakończony jednym z najważniejszych europejskich wydarzeń artystycznych - Festiwalem Malta w Poznaniu, gdzie Teatr Zagłębia jest koproducentem przedstawienia "Mesjasze" György’ego Spira w reż. Anety Groszyńskiej.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenie w tym sezonie Teatru Zagłębia w Sosnowcu!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi