Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Bolshoi Ballet Live - 9.03

patronat TerazTeraz
powrót
Bolshoi Ballet Live - 9.03
Balet Bolshoi Live - pod naszym patronatem

9 marca o godz. 15:30 zapraszamy do Kina Praha na retransmisję z Teatru Bolshoi na "Śpiącą Królewnę" Piotra Czajkowskiego. Bilety do nabycia w kasie kina w cenie 50 zł. TerazTeatr.pl objął cykl transmisji patronatem.

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy melomani wszystkich największych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround. Kino Praha jako pierwsze w Warszawie będzie transmitować balet z najsłynniejszego moskiewskiego Teatru Bolszoj. Oprócz transmisji na żywo odbędą się również retransmisje wybranych przedstawień. W najbliższą niedzielę zapraszamy na:

ŚPIĄCA KRÓLEWNA - retransmisja
09.03.2014, niedziela, godz. 15:30
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa, Jurij Grigorowicz

Baletowa wersja baśni Charles’a Perraulta o księżniczce Aurorze, która zasnęła na wieki, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowaną przez złą wróżkę igłą, to klasyk nad klasykami. „Śpiąca królewna” jest przede wszystkim przedstawieniem dla dzieci, pełnym bogatych dekoracji i kostiumów, dorośli zaś będą mieli okazję podziwiać mistrzowską technikę tancerzy Bolszoj. Oryginalną choreografię Petipy odtworzył, zarazem opracowując ją na nowo, od lat związany z moskiewskim zespołem Jurij Grigorowicz. Gwiazdami przedstawienia są niewątpliwie Swietłana Zacharowa (w roli księżniczki Aurory) i David Hallberg (w roli księcia Désiré), choć cały zespół baletowy Bolszoj jak zwykle z precyzją realizuje karkołomne zadania postawione przez choreografów. Zgodnie z tradycją wykonawczą w postać złej wróżki Carabosse wciela się mężczyzna, a jest nim Aleksiej Łoparewicz.
Przedstawienie trwa około 2 godzin i 35 minut.

Przed spektaklem słowo wstępu wygłosi Katarzyna Gardzina-Kubała. Krytyk muzyczny i baletowy.

Kolejne planowane transmisje to:
MARCO SPADA
30.03.2014 | niedziela | 16:45 | transmisja LIVE
muzyka: Auber| choreografia: Mazilier, Lacotte
SPARTAKUS
27.04.2014 | niedziela| 15:45| retransmisja
muzyka: Chaczaturian | choreografia: Grigorowicz

Cena biletu na jeden spektakl: 50zł
Karnet (obowiązuje przy zakupie min. 3 różnych spektakli) - 45zł
Na przedstawienia baletowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

Więcej informacji pod linkiem poniżej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi