Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Boulevard Voltaire Teatr Telewizji 28.03

powrót
Boulevard Voltaire Teatr Telewizji 28.03

28 marca 2023 r zapraszamy do Teatru Telewizji na spektakl pt. "Boulevard Voltaire". W rolach głównych m.in.: Janusz Gajos, Ewa Wiśniewska, Agnieszka Grochowska.

Kameralny dramat napisany dla Teatru TV porusza temat polsko – żydowskiego sąsiedztwa. Rzecz dzieje się współcześnie w Paryżu. Przypadkowe spotkanie pary dojrzałych bohaterów – Żydówki polskiego pochodzenia i Polaka, jest dla autora pretekstem do zastanowienia nad funkcjonowaniem wciąż istniejących stereotypów na temat polsko – żydowskich stosunków. Oboje są emigrantami: Ona wyjechała z Polski po 1956 roku i jest bogatą damą, On – zdegradowanym społecznie na emigracji inteligentem, poetą zmuszonym do pozostania na obczyźnie przez stan wojenny. Oboje są ludźmi mądrymi i wykształconymi. Czy rodzące się miedzy nimi uczucie i przyjaźń zdołają ich obronić przed narzuceniem sobie wciąż istniejących stereotypów w postrzeganiu Żydów przez Polaków i Polaków przez Żydów?

Szczegóły:
Boulevard Voltaire
Autor: Andrzej Bart
Reżyseria: Andrzej Bart
Scenografia: Magda Dipont
Kostiumy: Magda Biedrzycka
Producent wykonawczy: Close-up
Produkcja: Agencja Filmowa Teatr TV
Obsada:
Ewa Wiśniewska (Pani Z.), Janusz Gajos (Pan R.), Ewa Ziętek (Adela), Krystyna Tkacz (Bela), Agnieszka Grochowska (Paulina), Leonard Pietraszak (Fish).

Emisja: 28.03.2023, TVP Kultura godz. 22:15

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi