Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Bytomski Becek otwiera się po remoncie

powrót
Bytomski Becek otwiera się po remoncie
BECEK, fot. Tomasz Zakrzewski

Po niemal roku Bytomskie Centrum Kultury otwiera swoje podwoje dla melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki. Zakończył się wart 7,8 mln zł remont, który odmienił oblicze Beceku. Od 5-7 kwietnia zaplanowano pierwsze kulturalne imprezy: koncerty!

Już na pierwszy rzut oka widać, że Becek przeszedł lifting. Odnowiono elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Remontu doczekało się także serce Beceku – scena, która zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę.

Chcielibyśmy, żeby Bytomskie Centrum Kultury tętniło życiem. Odnowiony Becek będzie proponował rozrywkę na wysokim poziomie: koncerty gwiazd, seanse kina studyjnego i spotkania z teatrem. Ale przede wszystkim będzie miejscem otwartym dla mieszkańców, którzy znajdą tu przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Na seans do „Glorii”
Fanów srebrnego ekranu z pewnością ucieszy nowa sala kinowa, która – na cześć ukochanego przez bytomian kina – zyskała imię „Gloria”. W nowych fotelach będzie mogło zasiąść 100 miłośników kina studyjnego, którzy w Beceku znajdą ofertę, której próżno szukać w multipleksach.

Już wkrótce w „Glorii” zaprezentujemy oscarowe filmy krótkometrażowe, Festiwal Wiosna Filmów, czy tak lubiane BCKino w podroży – mówi Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury.

Ale to nie wszystko. Becek wkrótce zaprosi nie tylko na seanse i koncerty, ale też na zajęcia i warsztaty, o które upominali się bytomianie podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych – dodaje Krystyna Jankowiak-Markwica.

Przedsmak wydarzeń – już we ten weekend!
Becek otworzy się koncertowo!

O tym, jak zmieniło się Bytomskie Centrum Kultury bytomianie przekonają się w nadchodzący weekend, podczas Dni Otwartych. Od 5 do 7 kwietnia będzie można zajrzeć w każdy zakamarek Beceku i wziąć udział w zaplanowanych imprezach.

5 kwietnia placówka otworzy się koncertowo. O godz. 17 o otwarciu Beceku zrobi się głośno – przez Bytom przemaszeruje zespół Bloco Central, który energetyzującymi dźwiękami bębnów przyciągnie mieszkańców do Beceku i zachęci do wspólnej zabawy na pl. Karin Stanek. O godz. 20 szampan buchnie i rozlegną się „Brawa dla Państwa”, a na scenie wystąpi Nosowska ze swoim solowym projektem.

W sobotę 6 kwietnia przed publicznością zaśpiewa Marcin Sójka, zwycięzca 9. edycji "The Voice of Poland", a w niedzielę mniej poważnie muzykę poważną zagra Grupa MoCarta.

Przez cały weekend na odwiedzających Becek – tak młodszych, jak i starszych – czekać będą seanse kinowe, gry planszowe, warsztaty a nawet cyrk i mobilny escape room z Karin Stanek w roli głównej.

Remont Beceku został zrealizowany w ramach RPO na lata 2014-2020 – Oś Priorytetowa X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałanie 10.3.4. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi