Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Casting do musicalu Heathers

powrót
Casting do musicalu Heathers

Teatr Syrena w Warszawie ogłasza casting do musicalu „Heathers”. Premiera we wrześniu 2024 r. Zgłoszenia do 8 października 2023 r. Szczegóły poniżej.

– To nie będzie ciepła historyjka o młodzieży, ale rockowe uderzenie w twarz – mówi o „Heathers” Jacek Mikołajczyk, dyrektor artystyczny Teatru Syrena, który sięga po czarną komedię o trudach dorastania. Musical wyreżyseruje Agnieszka Płoszajska. Obsada zostanie wyłoniona w castingu, do którego można się zgłaszać do 8 października. Premiera spektaklu - we wrześniu 2024 r.

„Heathers” to musicalowa adaptacja filmu z 1989 r. o tym samym tytule (w Polsce znanego jako „Śmiertelne zauroczenie”), z Wynoną Ryder i Christianem Slaterem w rolach głównych. Opowiada o liceum, którym trzęsą trzy dziewczyny o imieniu Heather. Przeciwstawia się im główna bohaterka i jej chłopak, w wyniku czego trup ściele się naprawdę gęsto.

Twórcy musicalu Kevin Murphy i Laurence O’Keefe wykorzystali filmową fabułę, rockową muzykę i dosadne teksty piosenek, by opowiedzieć o koszmarach okresu dojrzewania. Spektakl miał premierę w 2010 r. i stał się wielkim przebojem, rekordy popularności bijąc zwłaszcza w Londynie. To przedstawiciel gatunku „musicali licealnych” – opowiadających o nastolatkach, a także pisanych i reżyserowanych z myślą o nich.

Syrenią inscenizację wyreżyseruje Agnieszka Płoszajska, tłumaczem musicalu jest Jacek Mikołajczyk, za kierownictwo muzyczne i przygotowanie wokalne odpowiada Tomasz Filipczak, choreografię ułoży Michał Cyran, scenografię i kostiumy zaprojektuje Anna Chadaj, a światła wyreżyseruje Artur Wytrykus. Teatr Syrena realizuje spektakl na licencji Concord Theatricals.

Obsada musicalu zostanie wyłoniona w ogólnopolskim castingu, do którego można się zgłaszać do 8 października (przesłuchania odbędą się 15 i 16 października 2023 r.). Teatr Syrena poszukuje młodych profesjonalnych aktorek i aktorów obdarzonych charyzmą sceniczną, świetnie śpiewających i o dużych zdolnościach tanecznych – absolwentów lub studentów szkół aktorskich i muzycznych. Do udziału w castingu Syrena zaprasza aktorki i aktorów o różnym pochodzeniu, różnej cielesności i doświadczeniu, a sugerowany wiek to 19-30 lat.

Pełne ogłoszenie o castingu, wraz z opisami poszczególnych ról i wymaganiami wobec ich odtwórczyń i odtwórców, znajduje się pod adresem www.teatrsyrena.pl/casting-heathers

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi