Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Chicago premiera jesienią!

powrót
Chicago premiera jesienią!

Jesienią Teatr Variete w Krakowie zaprosi Was na premierę musicalu "Chicago". Przypominamy, że ekranizacja filmowa była bardzo popularna i zagrały w nich holywoodzkie gwiazdy. W krakowskim spektaklu wystąpią: Barbara Kurdej – Szatan, Alicja Kalinowska, Sabina Karwala, Katarzyna Osipuk, Łukasz Szczepanik, Michał Staszczak, Olga Szomańska, Ewelina Przybyła.

Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart (Barbara Kurdej – Szatan/Alicja Kalinowska) wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu-Velmy Kelly (Sabina Karwala/Katarzyna Osipuk). Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia, zwłaszcza, że z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn (Łukasz Szczepanik/Michał Staszczak). Blok więzienny zarządzany jest przez skorumpowaną naczelniczkę Morton „Mama” (Olga Szomańska/Ewelina Przybyła),która za pieniądze załatwia wszystko.

Prapremiera „Chicago” w reż. Boba Fosse’a miała miejsce 3 czerwca 1975 r. na Broadwayu, dwa lata później musical zszedł z afisza. Spektakl wznowiono w 1996 r. i od tej pory grany jest nieprzerwanie. Widowisko cieszy się ogromną popularnością nie tylko na Broadwayu, zostało wielokrotnie przetłumaczone i wystawione w 30 krajach na całym świecie. W 2003 r. rok Rob Marshall podjął się ekranizacji dzieła i osiągnął ogromny sukces, film zdobył 17 nagród, w tym 6 Oskarów.

Film "Chicago" 2002 r.


Już jesienią pierwszy raz w Krakowie będzie można zobaczyć musical CHICAGO. Spektakl oparty jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Chicago w latach 20-tych. Reporterka Chicago Tribune opisała historię dwóch kobiet, które trafiają do więzienia i stają przed sądem za morderstwa.

W VARIETE za reżyserię odpowiada doskonale wszystkim znany i niezwykle ceniony przez krytyków i widzów Wojciech Kościelniak. Na scenie zobaczymy 19 aktorów, którym towarzyszy zespół 14 muzyków. Taki tytuł na scenie VARIETE gwarantuje sukces na całą Polskę, który nie może Cię ominąć!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi