Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Chory z urojenia Comedie Francaise

patronat TerazTeraz
powrót
Chory z urojenia Comedie Francaise

31 maja 2022 r. zapraszamy do Multikina na jedną z najlepszych komedii Molière'a pt. "Chory z urojenia" w wykonaniu aktorów Comedie Francaise. Patronat TerazTeatr.pl

Argana, zrzędliwego hipochondryka, otacza dwór skorumpowanych, wykorzystujących go lekarzy. W życiu rodzinnym Argan jest ojcem-tyranem, który usiłuje zmusić córkę do małżeństwa, ignorując jej uczucia. Wstrętna macocha tylko podsyca konflikt. Dzięki wytrwałości i podstępom służącej, intencje poszczególnych postaci wychodzą na jaw.
Ostatnia sztuka Moliera jest jedną z jego najlepszych komedii. Mieści w sobie wszystko, co genialne w jego twórczości. Ponadczasowa klasyka!

W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując najlepsze komedie jego autorstwa, wystawione w prestiżowym, cieszącym się długoletnią tradycją i estymą teatrze, w Komedii Francuskiej. Udział w tych obchodach mieć będzie Institut Français de Pologne (Instytut Francuski w Polsce). W społeczeństwie pełnym przepychu i powierzchowności, kurtyzana postanawia poświęcić wszystko dla miłości. XIX-wieczny Paryż to miejsce kontrastów: przepychu i powierzchowności, miłości i pożądania, życia i śmierci.Spektakl Chory z urojenia w wykonaniu aktorów Komedii Francuskiej zagości na wielkim ekranie we wtorek 31 maja o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy.

CHORY Z UROJENIA
Autor: Molière
Reżyser: Claude Stratz
Obsada: aktorzy Comedie Fracaise
Czas trwania: 136 minut

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi