Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Chory z urojenia Teatr Telewizji 20.01

powrót
Chory z urojenia Teatr Telewizji 20.01

20 stycznia 2020 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na komedię Moliera, w reżyserii Giovanniego Pampiglione pt. "Chory z urojenia". Inscenizacja z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W roli głównej: Andrzej Grabowski.

Uwielbiana przez widzów, nieschodząca z afisza od ponad piętnastu lat, ogromnie śmieszna i wiecznie aktualna klasyczna komedia Moliera! Francuski mistrz gatunku obśmiewa w niej ludzką głupotę, zacofanie, obłudę i podłość. Ukazuje świat, w którym wszyscy są chorzy, tuszując w ten sposób swój smutek, czy swoją samotność. Reżyser Giovanni Pampiglione zamyka ten tekst w niezwykle efektownej i rzadko dziś spotykanej formie komedii dell’arte. To spektakl, który bawi do łez, nie uciekając przy tym od chwil głębokiej refleksji. W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Andrzej Grabowski.

Szczegóły:
Autor: Molier
Przekład: Tadeusz Boy Żeleński
Reżyseria: Giovanni Pampiglione
Scenografia: Santi Migneco
Muzyka: Maciej Małecki
Obsada: Andrzej Grabowski (Argan), Lidia Bogaczówna (Belina) oraz Natalia Strzelecka, Karolina Kamińska, Tadeusz Kwinta, Feliks Szajnert, Wojciech Skibiński, Grzegorz Łukawski, Krzysztof Jędrysek, Rafał Dziwisz
PREMIERA: 18.02.2019

Emisja: 20.01.2020, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi