Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Collegium Nobilium w listopadzie

powrót
Collegium Nobilium w listopadzie
Teatr Collegium Nobilium zaprasza

Listopad w w Teatrze Collegium Nobilium zapowiada się wyjątkowo bogato. Będzie nowy cykl oraz premiera miesiąca czyli spektakl w reż. AnnySroki-Hryń pt. „Jednego serca”, złożony w całości z utworów Czesława Niemena.

Oprócz pozycji takich jak „Mędrole”, na podstawie „Historii filozofii po góralsku” wg księdza profesora J. Tischnera, w reż. Małgorzaty Flegel, czy rewelacyjnie przyjętego przez warszawską publiczność „Otella” w reż. Grażyny Kani, znajdziecie Państwo całkiem nowe propozycje.

Zacznijmy może od cyklu InspirATorzy, który w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo dwa razy, ponieważ mamy aż dwóch inspirujących gości. Pierwsza zawitała do nas (6 listopada) Joanna Kulig – świetna aktorka filmowa i teatralna. Drugą bohaterką naszego cyklu (21 listopada) będzie Joanna Kos-Krauze – wybitna reżyserka i scenarzystka.
Jak zwykle, wejście na InspirATorów jest bezpłatne, jednak należy się wcześniej zarejestrować. Tym z Państwa, którym nie uda się do nas przybyć tego wieczoru, przypominamy, że zawsze prowadzimy transmisję online.

Premierą miesiąca będzie spektakl w reż. AnnySroki-Hryń pt. „Jednego serca”, złożony w całości z utworów Czesława Niemena. Na pewno nie zabraknie Dziwny jest ten świat, Jednego serca czy Wspomnienia, ale pojawią się również Moja ojczyzna i Pielgrzym do poezji Cypriana Kamila Norwida. Zapraszamy 15 i 16 listopada.

Na scenę wracają wyczekiwane „Trzy siostry”, w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Spektakl cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, że władze Akademii postanowiły przenieść go na scenę główną Teatru Collegium Nobilium. Należy się spieszyć z rezerwacją miejsc, gdyż w listopadzie gramy tylko dwa razy – 18 i 19 listopada.

Gościem specjalnym Teatru będzie Zbigniew Zamachowski, który zainauguruje cykl - Scena Mistrzów Przywitamy go serdecznie25 listopada. Wystąpi on ze swoim recitalem pt. „Nie tylko o miłości”. W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi Credo życiowe, W małym miasteczku) oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, Jaromira Nohavicy, Krzesimira Dębskiego, Jerzego Satanowskiego, Edwarda Stachury, Piotra Bukartyka i wielu innych. Zbigniewowi Zamachowskiemu towarzyszy w programie pianista, kompozytor i aranżer – Roman Hudaszek.
25 i 26 listopada widzowie będą mogli przypomnieć sobie spektakl „Dzieło”, w reż. Agnieszki Baranowskiej, który zrobił świetne wrażenie na widzachIX Międzynarodowego Festiwalu ITSelF. Proste i mocno szydercze przesłanie o człowiekunikogo nie może pozostawić obojętnym.

Kolejne niespodzianki będą czekały na Państwa w grudniu, a tymczasem do zobaczenia na Miodowej!

Teatr Collegium Nobilium jak zwykle zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.

Kasa Teatru, ul. Miodowa 22/24, czynna codziennie w godz.:
pon. – pt.: 9.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi