Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Coriolanus w Multikinie

powrót
Coriolanus w Multikinie
Koriolan z National Theatre Live

Już 20 marca zapraszamy na retransmisję sztuki Williama Szekspira w Multikinie.
Spektakl z National Theatre Live w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej rozpocznie się o godzinie 18:00.

Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają 20 marca o 18.00 na retransmisję sztuki „Coriolanus” (Koriolan) z National Theatre Live, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

National Theatre Live – Coriolanus po raz pierwszy w Polsce! 20 marca w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w retransmisji „Coriolanusa”, dramutu Williama Szekspira. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak Avengers, Thor: Mroczny Świat, czy Czas Wojny.

Koriolan to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym.

Obsada/Produkcja:
Kajus Marcjusz - rzymski generał, później nazwany Koriolanem - Tom Hiddleston
Meneniusz Agryppa - patrycjusz, przyjaciel Koriolana – Mark Gatiss
Reżyseria – Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).
Produkcja - Donmar Warehouse’s, National Theatre Live
Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Coriolanus - National Theatre Live zobaczymy w czwartek 20 marca o godzinie 18.00 w aż 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:
40 zł – normalny
35 zł – ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
30 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi