Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

CÓRKA PREMIERA online

patronat TerazTeraz
powrót
CÓRKA PREMIERA online

20 listopada 2020 r. zapraszamy na premierę online spektaklu Teatru Młyn pt. CÓRKA w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Joanną Żółkowską i Zuzanną Fijewską-Maleszą. Spektakl będzie dostępny za darmo na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru MŁYN od 20.11 od godz. 21:00 do 22.11 do godz. 23:59. Jest to już trzeci spektakl z repertuaru Teatru MŁYN poddany filmowo-teatralnej reinterpretacji, zrealizowany specjalnie na czas pandemii, kiedy nie jest możliwe spotkanie z teatrem na żywo.

OPIS SPEKTAKLU:
Barbara (Joanna Żółkowska) – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka (Zuzanna Fijewska-Malesza). Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

Zapowiedź spektaklu CÓRKA.


Premiera spektaklu miała miejsce w 2015 roku na scenie Teatru MŁYN. Wersja online nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie reinterpretacją filmowo-teatralną.

GDZIE OGLĄDAĆ:
Po premierze online
20 listopada (piątek) godz. 21:00 spektakl „CÓRKA” będzie dostępny bezpłatnie na Facebooku i kanale YouTube Teatru MŁYN jeszcze przez trzy dni (do 22 listopada godz. 23:59).

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/3216440978485625
Zwiastun spektaklu: https://youtu.be/-_iIP1iA_Dw

Od 23 listopada spektakl zostanie przeniesiony na platformę MŁYNOTEKA, gdzie będzie go można oglądać po rejestracji i wykupieniu dostępu: https://mlynoteka.mlyn.org/

MŁYNOTEKA to budowana od podstaw platforma z multimediami Teatru MŁYN. „CÓRKA” to trzeci spektakl dla widzów dorosłych – po „NIEDZIELNYM POPOŁUDNIU” i „(MASKA)RADZIE GMINY” – udostępniany na platformie.

Szczegóły:
REALIZATORZY:
Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska
Muzyka i aranżacja: Filip Dreger
Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza i Zosia Zdanowska
Kostiumy: Beata Borowska
Reżyseria świateł/konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza
Produkcja: Agnieszka Kondraciuk
Ekipa filmowa:
Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko
Zdjęcia: Tomasz Suski
Dźwięk: Irena Suska
Produkcja nagrania: Dorota Szopowska
Realizacja świateł: Przemysław Scholl
Charakteryzacja: Dominik Szatkowski
Inspicjent: Zofia Bardzińska
Obsada:
BARBARA – Joanna Żółkowska
AGNIESZKA – Zuzanna Fijewska-Malesza

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi