Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Cudzoziemka PREMIERA Teatr telewizji 20.05

powrót
Cudzoziemka PREMIERA Teatr telewizji 20.05

20 maja 2024 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierowy wieczór z "Cudzoziemką. Spektakl Teatru Polskiego w Poznaniu na podstawie powieści Marii Kuncewiczowej pod tym samym tytułem. W roli głównej Alona Szostak.

Telewizyjna realizacja bardzo dobrze przyjętego przez krytyków teatralnych i publiczność spektaklu Teatru Polskiego w Poznaniu jest adaptacją znanej książki Marii Kuncewiczowej. Stworzona przez Katarzynę Minkowską inscenizacja skupia się na trudnych relacjach rodzinnych i próbach uwolnienia się od destrukcyjnego wpływu jednej osoby na pozostałych członków rodziny. Z perspektywy minionego życia zobaczymy portret kobiety, której niespełnione ambicje artystyczne, zawiedzione uczucia i despotyczna natura w połączeniu z ogromną wrażliwością, przypływami egzaltacji i czułości przełożyły się na klęskę relacji z własnym mężem i dziećmi. W przedstawieniu wystąpili aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu. W roli Róży zobaczymy Alonę Szostak. Premiera spektaklu odbyła się 9.10.2021 r.

Scenariusz: Katarzyna Minkowska, Tomasz Walesiak
Realizacja TV: Józef Kowalewski
Scenografia: Katarzyna Minkowska, Łukasz Mleczak
Kostiumy: Łukasz Mleczak
Muzyka: Wojciech Frycz
Choreografia: Aneta Jankowska
Światło: Paulina Góral
Wideo: Agata Rucińska

Obsada: Alona Szostak (Róża), Michał Sikorski (Władzio, syn), Monika Roszko (Marta, córka), Andrzej Szubski (Adam, mąż), Michał Kaleta (Michał Bądski, dawna miłość), Kornelia Trawkowska (Jadwiga, żona Władzia), Barbara Krasińska (przyjaciółka Adama), Mariusz Adamski (Paweł, mąż Marty)

PREMIERA: 20.05.2024, godz. 20:30, TVP 1

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi