Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Czapa, czyli śmierć na raty PREMIERA Teatr Telewizji 6.05

powrót
Czapa, czyli śmierć na raty PREMIERA Teatr Telewizji 6.05

6 maja 2019 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę spektaklu pt. "Czapa, czyli śmierć na raty". Występują: Cezary Pazura, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski, Michał Lesień.

Dwóch skazańców: Kuźma i Oleś przebywa w celi śmierci. Więźniowie starają się wszelkimi dostępnymi metodami odroczyć egzekucję, pragną żyć – jak niczego innego na świecie. Biorą na siebie kolejne zbrodnie i planują następne, tylko aby zyskać czas, wywołując procesy i dochodzenia. Wszystko kończy się, gdy okazuje się, że pozostali sami.

Wybitny dramatopisarz Janusz Krasiński nakreślił dramat wisielczy, który powinien być szczególnie przedmiotem analizy dla studentów filozofii, wyspecjalizowanych w badaniach nad ludzką moralnością. Ten dramat dotyczy dwóch szczurów zamkniętych w pułapce. Biedne zwierzęta bez pardonu i w pośpiechu stają na głowach swoich współtowarzyszy, aby wydostać się z tej matni. Lecz co się stanie wówczas, gdy na samym czubku zwierzęcej piramidy zostanie ich już tylko dwóch?

Szczegóły:
Autor: Janusz Krasiński
Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Lesień
Scenografia: Arkadiusz Kośmider
Zdjęcia: Waldemar Szmidt
Obsada: Cezary Pazura (Kuźma), Michał Lesień-Głowacki (Oleś), Piotr Fronczewski (Skazaniec), Andrzej Grabowski (Strażnik I), Hubert Zduniak (Strażnik II)

PREMIERA: 6.05.2019, TVP1, godz. 21.00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi