Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Dachy nad Pekinem czyly Gdynia Reaktywacja

powrót
Dachy nad Pekinem czyly Gdynia Reaktywacja
Gdynia Reaktywacja 2017

18 września 2017 r. zapraszamy do Gdyni do Teatru Forum na spektakl "Dachy nad Pekinem, który odbędzie się w ramach projektu Gdynia Reaktywacja. Wstęp wolny!

W ramach kolejnego etapu projektu Gdynia Reaktywacja, Teatr Gdynia Główna ponownie pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy. Efektem jest spektakl teatru forum dotyczący wciąż kontrowersyjnego tematu „Pekinu”. Zapraszamy na spektakl dnia codziennego- przygotowany przez śmiałków, którzy odważyli się wpuścić do swojej dzielnicy trochę twórczego fermentu.

DACHY NAD PEKINEM
Rodzina pana Sławka mieszka na gdyńskim Pekinie od 4 pokoleń. Sławek marzy o remoncie domu, który postawił jego pradziad, możliwości odprowadzenia ścieków i asfaltowej drodze - rzeczy które dla nas są oczywistością. Teraz, gdy prawomocny Właściciel terenów ubiega się o swoją własność, Sławkowi dach dosłownie wali się na głowę. Czy uda mu się zjednać mieszkańców Pekinu, urzędników oraz samego przedstawiciela Właścicieli? Czy może raczej powinien się już pakować...? Jak dużo jesteśmy w stanie poświęcić dla osiągnięcia wymarzonego celu, porozmawiamy na spotkaniu Teatru Forum!

Spektakl DACHY NAD PEKINEM jest owocem warsztatów prowadzonych metodą Teatru Forum przez Małgorzatę Polakowską, w ramach projektu Gdynia ReAktywacja.
Teatr Forum to interaktywna forma tworzenia spektakli, w której widzowie mają możliwość wpływu na przebieg działań scenicznych. Specyficzna funkcja uczestników, którzy swoimi interwencjami mogą tworzy własną historię na scenie czyni z nich aktywnych współtwórców przedstawienia. Doświadczenie to wykorzystując metody aktywnego uczestnictwa uczy stawiania granic, komunikowania złości, mówienia o swoich potrzebach, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Dzięki realizacji tej zasady spektakl jest czymś więcej niż wydarzeniem artystycznym - pozwala na rozwój kompetencji społecznych i komunikacyjnych. Zachowując zasady wzajemnej odpowiedzialności, szacunku i troski o wszystkich uczestników wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń do mówienia otwartym głosem
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Polakowska, Przemek Jurewicz
Występują: Mirosława, Maria, Marek, Jarosław, Przemek Jurewicz
Prowadzenie: Małgorzata Polakowska
Adresaci: wszyscy zainteresowani w szczególności mieszkańcy osiedla Pekin
Zapraszamy: 18 września o godz. 18 do Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni na ul. Sambora 48
WSTĘP BEZPŁATNY!

Projekt „Gdynia-ReAktywacja” jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Miasta Gdynia.

Szczegóły:
pt.: DACHY NAD PEKINEM - TEATRU FORUM
W ramach projektu:
GDYNIA – ReAktywacja

18 września 2017 o godz. 18
w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
ul. Sambora 48
Gdynia
WSTĘP WOLNY!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi