Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Demonstracja sztuki w mieście!

powrót
Demonstracja sztuki w mieście!
Gdynia zaprasza

11 listopada 2017 godz. 10:00 zapraszamy do Gdyni na Plac Grunwaldzki przy Gdyńskim Centrum Filmowym, na otwarcie wystawy pt. Demonstracja Sztuki w Mieście" Teatru Gdynia Główna.

Od czterech lat Teatr Gdynia Główna latem opuszcza swoją siedzibę - podziemia Dworca Głównego PKP w Gdyni, by eksplorować nietypowe przestrzenie miasta. Prezentuje swoje dzieła w dzielnicach oddalonych od centrum, a także w Śródmieściu poza uczęszczanymi szlakami turystycznymi. Widzowie plenerowych prezentacji mają więc szansę odkrywać Gdynię w nowych, artystycznych kontekstach, a wykonawcy spotykać się z publicznością blisko jej miejsca zamieszkania oraz demonstrować siłę słowa, teatru i żywej emocji aktora w zderzeniu z zastaną scenografią osiedli, bloków, podwórek i placów. To także okazja do rozpoczęcia dialogu z widzem w miejscach, gdzie na co dzień sztuka dociera incydentalnie.

Niniejsza wystawa fotograficzna dokumentuje letnie peregrynacje Teatru Gdynia Główna i spotkania z publicznością w nieoczywistych dla sztuki przestrzeniach miasta w ramach festiwalu „Pociąg do Miasta” i spektaklu „Masska”.

11 listopada 2017 godz. 10 Plac Grunwaldzki przy Gdyńskim Centrum Filmowym.

Wystawa wpisuję się w 99. Gdyńskie Urodziny Niepodległej. Można będzie ją zwiedzać od 11 listopada 2017 do końca miesiąca na placu Grunwaldzkim przy Gdyńskim Centrum Filmowym w Gdyni.
Wstęp bezpłatny.

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi