Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Dominika Chorosińska ministrą kultury

breaking news
powrót
Dominika Chorosińska ministrą kultury

27 listopada 2023 Dominika Chorosińska została ministrą kultury w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Kim jest nowa ministra?
Popularność Dominice Chorosińskiej-Figurskiej przyniosła rola Ewy w „M jak miłość", w którą wcielała się w latach 2002-09. W serialu od 2004 r. występował także jej mąż.

Dominika Małgorzata Chorosińska z domu Figurska (ur. 28 grudnia 1978 w Elblągu) – polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka samorządowa i polityczna oraz dziennikarka telewizyjna, posłanka na Sejm IX i X kadencji, od 2023 minister kultury i dziedzictwa narodowego.

W 2001 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W tym samym roku dołączyła do zespołu aktorskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Zagrała w Biesach i Królu Learze w reż. Krzysztofa Jasińskiego, Lalce w reż. Wiktora Rubina, Wszyscy kochamy Barbie w reż. Cezarego Morawskiego oraz Utworze o Matce i Ojczyźnie w reż. Jana Klaty.

Jako aktorka filmowa debiutowała w 1999, wystąpiła w licznych produkcjach telewizyjnych. W latach 2002–2009 grała Ewę, kochankę Krzysztofa Zduńskiego (Cezary Morawski) w serialu M jak miłość; rola ta zapewniła jej największą rozpoznawalność wśród widzów. W 2007 wzięła udział w pierwszej edycji programu rozrywkowego Polsatu Jak oni śpiewają.

W 2016 wystąpiła w filmie Smoleńsk w roli wdowy smoleńskiej. W tym samym roku została współprowadzącą program Polska na dzień dobry. Weekend w Telewizji Republika. Następnie prowadziła także program Moda na rodzinę na antenie TVP ABC. Od 2017 była jedną z prowadzących publicystyczno-satyryczne audycje W tyle wizji i W tyle wizji extra na antenie TVP Info.

Prywatnie zamężna z aktorem Michałem Chorosińskim, którego poznała na studiach na PWST w Krakowie. Jest matką sześciorga dzieci, w tym Anastazji, Matyldy, Józefa, Piotra i Jana Pawła. Zamieszkała w Konstancinie-Jeziornie.

źródła

Źródło Wikipedia

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi