Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Dotknij Teatru 2023 w Łodzi

powrót
Dotknij Teatru 2023 w Łodzi

Tegoroczna, 13. edycja Dotknij Teatru, organizowana przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Teatru, odbędzie się pod hasłem "Pamięć". Zgodnie z mottem wydarzenia w ramach DT 23 będą oscylować wokół naszego wspólnego i indywidualnego stosunku do przeszłości. Na Łodzian aż do 27 kwietnia czeka szereg spektakli i warsztatów.

Wybór hasła przewodniego trzynastej edycji Dotknij Teatru nie jest przypadkowy, związany jest ściśle z obchodami 600 - lecia otrzymania praw miejskich przez Łódź. „Pamięć” włącza odbiorcę w historię: narodu, kultury, religii, rodziny, grupy zawodowej, miejsca pracy, pozwala odnaleźć swoje miejsce, dostarcza, bowiem punktów odniesienia. Pamięć łączy to, co było, z tym, co jest. Pamięć rozumiana na różne sposoby: miejsca, siebie, innych, a także ta archetypiczna ma stanowić punkt odniesienia dla wydarzeń w projekcie.

Dotknij Teatru 2023 potrwa od 14 do 27 kwietnia. W ramach akcji odbędzie się 12 wydarzeń, w tym: premiera teatralna, spektakle gościnne i warsztaty.
Podczas inauguracji, która odbędzie się 14 kwietna z Artkombinacie Monopolis zobaczymy spektakl Teatru Papahema „Skłodowska. Radium Girl”, feministyczny spektakl inspirowany biografią Marii Skłodowskiej-Curie.

W ramach programu Dotknij Teatru można będzie zobaczyć ponadto 7 spektakli, w tym jedną premierę.
„Faktoria przyjemności” reż. Agata Biziuk, Teatr Mikro
„Mój teatr jest tam gdzie ja” reż. Magdalena Młynarczyk, Teatr Tashka, spektakl dla dzieci 5+
" W cieniu" reż. Aleksandra Czerczyńska, Teatr Ponadczasowi
"Nadbagaż" reż. R. Matusz, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim
"Wykluczeńcy", Analog Collective
„Wymyślanka" bajka improwizowana dla dzieci, Teatr Off- Komedia
premiera spektaklu „Nie-Bo” Karolina Klecha, Teatr Fajny
„ Tutaj” reż. Natasza Sołtanowicz, Grupa (in between)

Integralną częścią projektu są warsztaty, m.in. doskonalące warsztat aktorski dla młodzieży i dorosłych z zakresu emisji głosu i interpretacji tekstu. Dla dzieci odbędzie się warsztat interaktywny prowadzony metodą teatru KAMISHIBAY, inspirowany książką „Misza i Grisza ratują świat", realizowany wspólnie z Wydawnictwem Tashka oraz warsztaty z konstrukcji i animacji lalek teatralnych.

Dodatkowo we wrześniu planujemy również specjalną akcję teatralną - spektakl „Skoro go nie ma…”, wraz z byłymi aktorami Teatru 77. Jest to niezwykle ważne wydarzenia ze względu na to, że budynek Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych był przez wiele lat siedzibą legendarnego teatru.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Wejściówki za spektakle będzie można odebrać osobiście od 3 kwietnia w siedzibie Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi