Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Duet, czyli recepta na miłość PREMIERA Teatr Telewizji 17.02

powrót
Duet, czyli recepta na miłość PREMIERA Teatr Telewizji 17.02

17 lutego 2020 r. zapraszamy na muzyczną premierę spektaklu Teatru Telewizji pt. "Duet, czyli recepta na miłość" Będzie to sztuka Sztuka Magdaleny Wołłejko, w reżyserii Adama Sajnuka z muzyką Jerzego Wasowskiego i tekstami piosenek Jeremiego Przybory, czyli doskonałego duetu Kabaretu Starszych Panów. Występują: Emilia Komarnicka-Klynstra, Wojciech Solarz.

„Duet, czyli recepta na miłość” to niezwykle błyskotliwa i zabawna historia „miłości od pierwszego wejrzenia, zjawiska lekko zapomnianego, a jednak wciąż istniejącego...”. To opowieść o uczuciu zrodzonym niespodziewanie pomiędzy dwójką samotnych singli „po przejściach”, w której twórcy nawiązują z wdziękiem i inteligencją nie tylko do współczesnych komedii romantycznych, ale też wykorzystują nieśmiertelne piosenki z Kabaretu Starszych Panów. „Duet, czyli recepta na miłość” to również popis wokalnych i aktorskich umiejętności znakomitego duetu: Emilii Komarnickiej-Klynstra i Wojciecha Solarza.

Anka i Daniel wprowadzają się do wspólnego bliźniaka i mimo woli zostają sąsiadami. Oboje mają za sobą bolesne wspomnienia nieudanych związków, a świeże rany nie ułatwiają wzajemnego kontaktu. Potrzebują trochę czasu oraz małych zbiegów okoliczności, aby przekonać się, że są dla siebie po prostu stworzeni. Ten ciepły, momentami wzruszający spektakl z pełnym nadziei optymizmem przekonuje widzów, że w wirtualnym, zdominowanym przez media społecznościowe świecie, Internet, kariera, lekcje jogi, czy zagraniczne podróże tanimi liniami lotniczymi nie zastąpią szczęścia wynikającego z bycia blisko z drugim człowiekiem. Sens i istota życia tkwią w bezpośredniej, szczerej i autentycznej relacji z partnerem.

W spektaklu wykorzystane zostaną piosenki z Kabaretu Starszych Panów, w nowych aranżacjach, co daje szansę na zmianę konwencji i poszerzenie realistycznej opowieści o miłości o warstwę poetycką.

Szczegóły:
Autor: Magdalena Wołłejko
Reżyseria: Adam Sajnuk
Zdjęcia: Piotr Wojtowicz PSC
Muzyka do piosenek: Jerzy Wasowski
Teksty piosenek: Jeremi Przybora
Aranżacje piosenek i muzyka ilustracyjna: Michał Lamża
Dekoracje i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Montaż: Beata Barciś
Dźwięk: Krzysztof Jastrząb, Marcin Kijo
Obsada: Emilia Komarnicka-Klynstra (Anka), Wojciech Solarz (Daniel), Marta Romanowska (Dziewczynka na karuzeli) oraz muzycy grający na żywo: Szymon Linette, Wojciech Gumiński, Konrad Wantrych, Michał Lamża

Czas: 62 min

PREMIERA: 17.02.2020, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi