Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Dzieci z Bullerbyn w Gliwicach

powrót
Dzieci z Bullerbyn w Gliwicach

25 listopada 2017 r. zapraszamy na premierę spektaklu dla dzieci pt. "Dzieci z Bullerbyn", będzie to dziesiąta premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach skierowana do młodych widzów, choćsceniczna adaptacja znakomitej książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego trafia w gusta publiczności w każdym wieku.

Znakomita powieść, która od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem u dzieci jak i ich rodziców, ukazująca rok z życia Lisy, Lassego, Bossego, Ollego , Anny i Brity – małych mieszkańców miasteczka Bullerbyn, doczekała się już kilkunastu realizacji teatralnych w teatrach całej Polski. Jednak my chcemy zaprezentować ją po raz kolejny, a zarazem jakby po raz pierwszy. Bogaty świat wyobraźni, dziecięcych zabaw, radości, smutków jak i obowiązków rodzinnych, jest idealnym punktem wyjścia do zabaw plastyczną formą teatralną. Bo my, dorośli ( tak, my „nudni” dorośli)pamiętamy jeszcze czasy, gdy kijek mógł być motorem, wiadro – armatą, kołdra – bazą a błoto – złotem.Dziś ten świat coraz bardziej staje się zapomniany i wypierany przez wszechogarniającą „DO-SŁO-WNOŚĆ!!!”. A ona zabija w nas wrażliwość a w dzieciach kreatywność.
Nasze dzieci z Bullerbyn to hołd składany wyobraźni. Hołd dla dziecięcej, nieskrępowanej wiary w siłę miłości, przyjaźni i uśmiechu. A nieograniczający świat teatru lalek, teatru formy i teatru plastycznego pomoże zabrać Państwa tam, gdzie każdy był nawet całkiem niedawno. W rodzinne strony bycia dzieckiem.Zapraszamy. – Jerzy Jan Połoński, reżyser przedstawienia.
W spektaklu grają aktorzy współpracujący z nami przy poprzednich produkcjach dla dzieci: Iga Bancewicz („W kole”), Rafał Domagała(„Ach, jak cudowna jest Panama”), Cezary Jabłoński („Ach, jak cudowna jest Panama” ) oraz Magdalena Zabel i Kornel Sadowski.
Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu, ma w swoim artystycznym portfolio doświadczenia aktorskie, kabaretowe i reżyserskie. Współpracował m.in. z Formacją Chatelet, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Groteska w Krakowie od kilu lat związany jest z Teatrem Maska w Rzeszowie.

Szczegóły:
Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”
przekład: Irena Wyszomirska
adaptacja sceniczna: Anna Ilczuk
reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Joanna Martyniuk
muzyka: Marcin Partyka
konsultant artystyczny ds. repertuaru dziecięcego: Zbigniew Prażmowski
inspicjent: Marek Migdał
produkcja: Beata Sokołowska
występują: Magdalena Zabel (LISA), Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała(LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE)
PREMIERA: 25 listopada 2017 r.

Spektakl będzie prezentowany od 25 listopada do 6 grudnia na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi