Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ekspedycja PREMIERA Teatr Telewizji 4.02

powrót
Ekspedycja PREMIERA Teatr Telewizji 4.02

4 lutego 2019 r. o godz. 21:00 zapraszamy na premierę spektaklu pt. "Ekspedycja" - reżyseruje Wojciech Adamczyk, na podstawie twórczości rosyjskiego dziennikarza i satyryka Wiktora Szenderowicza. Występują: Cezary Żak, Marta Lipińska, Krzysztof Dracz.

Albert, młody wysłannik ONZ, przyjeżdża do odległego zakątka naszej planety z dobroczynną misją. Ma za zadanie ucywilizowanie zamieszkałego tam Ludu Końca Świata. W zamian za humanitarną pomoc tubylcy winni zrzec się praktykowanego od dawien dawna ludożerstwa. Był czas, że plemię zjadało się nawzajem, teraz w imię postępu zjada już tylko swoich sąsiadów z drugiej strony rzeki, Karaczurów – przekonuje stary Wódz, obiecując Albertowi, że w podzięce za kolejny transport żywności i lekarstw plemię może zrezygnować z polowania na kobiety i dzieci, ograniczając się jedynie do męskich osobników. Wkrótce jednak okazuje się, że zawarty układ jest fikcją, bo Plemię Końca Świata wcale nie zamierza zmienić swoich obyczajów. Sytuacja staje się coraz groźniejsza dla Alberta, a potęguje ją jego nagłe uczucie do córki Wodza.

Sztuka Wiktora Szenderowicza to błyskotliwy przykład odnowienia gatunku powiastki filozoficznej. Zaskakująca formalnie opowieść o wyprawie wysłannika ONZ do plemienia żyjącego z dala od cywilizacji jest pretekstem do refleksji nad ludzką naturą. Młody idealista zderza się boleśnie z pragmatyzmem polityki, mechanizmami władzy i propagandy. Inteligentna satyra polityczna, zaduma nad ludzką kondycją wpisane zostały w konwencję czarnej komedii oraz komedii romantycznej, w której niebagatelną rolę odgrywa zakochana kobieta.

Nazwisko Wojciecha Adamczyka – mistrza komediowego gatunku, reżysera m.in. kultowego serialu „Ranczo” gwarantuje, że spektakl ma szansę stać się telewizyjnym hitem.

Szczegóły:
Autor: Wiktor Szenderowicz
Autor wersji polskiej: Jerzy Czech
Scenariusz i reżyseria: Wojciech Adamczyk
Zdjęcia: Łukasz Łasica
Scenografia: Marcelina Początek-Kunikowska
Kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Muzyka: Paweł Lucewicz
Choreografia: Zofia Rudnicka
Montaż: Marek Król
Obsada: Adrian Zaremba (Albert), Wódz Ludu Końca Świata (Cezary Żak), Marta Lipińska (Agunia), Martyna Byczkowska (Fema), Witold Wieliński (Prawa Ręka Wodza), Krzysztof Dracz (Wudu), Sławomir Grzymkowski (Keczap), Ignacy Liss (Paluszek), Jan Janga Tomaszewski (Stary Wojownik), Katarzyna Hołtra (Młoda Żona Starego Wojownika), Martyna Kliszewska (Kobieta I), Katarzyna Romańczuk (Kobieta II), Dariusz Dobkowski (Tubylec I), Tomasz Zaród (Tubylec II), Dominik Bąk (Tubylec III), Sebastian Świerszcz (Tubylec IV), (Karol Kadłubiec (Wojownik I), Maciej Hanczewski (Wojownik II), Patryk Gnaś (Wojownik III), Mateusz Sobociński (Wojownik IV), Jakub Ziółkowski (Karaczur I), Kamila Baryła (Karaczur II) i inni.

PREMIERA: 4.02.2019, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi