Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

EMIGRANCI Teatr Telewizji na żywo 6.11

powrót
EMIGRANCI Teatr Telewizji na żywo 6.11
Teatr Telewizji na żywo!

6 listopada 2017 r. zapraszamy na kolejne wielkie przedsięwzięcie Teatru Telewizji, pokaz na żywo z Teatru Polskiego w Warszawie sztuki "Emigranci" Sławomira Mrożka. Przedstawienie z publicznością! Występują: Piotr Cyrwus, Szymon Kuśmider.

„Emigranci” w reżyserii Piotra Cyrwusa brzmią z nową siłą, a współczesna emigracja, jej powody i bolączki, przybrały nową twarz. Znani bohaterowie – intelektualista AA i „chłoporobotnik” XX, wciąż ściśnięci w małym, wynajmowanym wspólnie mieszkanku skazani na swoje towarzystwo, toczą gorzką grę pozorów oraz słowne potyczki na temat własnej niezależności. Adaptacja sztuki Sławomira Mrożka niezmiennie dotyka problemu tożsamości dwóch skrajnie różnych postaci, uwypuklając jednocześnie fakt, że uwarunkowania, w jakich się znaleźli, są współcześnie całkowicie odmiennie niż 43 lata temu.

Znanym z okresu PRL-u rozterkom zaczęły towarzyszyć zupełnie nowe pytania. Dlaczego uciekam? Czy wyjazd przyczyni się do poprawy życia mojego i mojej rodziny? Czy kiedykolwiek wrócę? Czy przypadkiem się nie oszukuję? Czy coś zmieniło się w hierarchii moich wartości? Świetnie zagrane role reżysera Piotra Cyrwusa oraz Szymona Kuśmidra, swoją iskrzącą relacją bardzo dobrze oddają te rozterki i sytuację klinczu, w jakim tkwią tytułowi emigranci – rozdarci pomiędzy współczuciem, przywiązaniem i nienawiścią.

Spektakl przygotowany został dla Teatru Polskiego w Warszawie, miał premierę w czerwcu 2015 roku.

Szczegóły:
Autor: Sławomir Mrożek
Reżyseria: Piotr Cyrwus
Scenografia: Jan Kozikowski
Produkcja: Telewizja Polska S.A.
Obsada: Piotr Cyrwus (XX) Szymon Kuśmider (AA)
Czas trwania: ok. 80 min

Emisja: 6.11.2017, TVP1, godz. 20:25

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi