Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Eugeniusz Oniegin w Multikinie

konkurs
powrót
Eugeniusz Oniegin w Multikinie
Eugeniusz Oniegin w Multikinie

15. maja o godz. 18:00 zapraszamy na niezwykłe wydarzenie - retransmisje najpopularniejszej słowiańskiej opery - „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w sieci Multikino. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia.

Nagranie zostało zrealizowano w 2007 rok podczas letniego festiwalu muzyki i teatru w austriackim Salzburgu. Widzowie po raz pierwszy zobaczą retransmisję tego wyjątkowego wydarzenia na wielkim ekranie. W roli głównej widzowie zobaczą Petera Mattei.

Piotr Czajkowski określił swoje arcydzieło mianem scen lirycznych, uwypuklając kameralny, niemal psychologiczny wymiar utworu opartego na kanwie poematu Puszkina. Historia Oniegina i Tatiany to modelowy przykład mijania się uczuć, czego konsekwencją jest miłość nieodwzajemniona i odrzucona oraz dojmujące poczucie osamotnienia
i duchowej pustki. Głęboki pesymizm unoszący się nad całą spuścizną rosyjskiego romantyka ma źródło zarówno w melancholijnej osobowości tego twórcy, jak i jego dramatycznym życiu osobistym zakończonym samobójczą śmiercią. Głęboko poruszające emocje i finalny wymiar Eugeniusza Oniegina ociepla jednak muzyka – pełna wspaniałych tematów i urzekających melodii, subtelnie przenikniętych duchem rosyjskiego folkloru. Na uwagę zasługuje również spektakularne polonicum, jakim jest efektowny, zamaszysty polonez z III aktu opery. Eugeniusz Oniegin początkowo wolno torował sobie drogę do światowej sławy. Przełom przyniosły dopiero lata 90. XIX wieku i wybitne premiery wykonywane pod batutą mistrzów Gustava Mahlera oraz Arturo Toscanini. Obecnie jest to jedna z najczęściej wystawianych i najbardziej uwielbianych przez publiczność oper.

KONKURS:
Dla czytelników TerazTeatr.pl mamy po dwa podwójne zaproszenia do Multikina Ursynów oraz Złote Tarasy.
Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Gdzie urodził się Piotr Czajkowski?
W tytule: Eugeniusz Oniegin konkurs
W treści: odpowiedź, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.
Redakcja wybierze 4 osoby, które odpowiedzą poprawnie w najszybszym czasie oraz poinformuje zwycięzców o wygranej osobiście. Konkurs trwa do dnia 14.05.2014 do godz. 16:00.

Uwaga! Start retransmisji o godzinie 18:00, natomiast w Krakowie start
o godzinie 19:00.

Bilety:
Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Wrocław Arkady Wrocławskie:
40 zł - bilet normalny
32 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją)
30 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Warszawa Ursynów i Warszawa Złote Tarasy:
45 zł - bilet normalny
35 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją)
30 zł - Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Bilety normalne i ulgowe można nabyć w kasach kin oraz online.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi