Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Eurydyka PREMIERA Teatr Telewizji 24.05

powrót
Eurydyka PREMIERA Teatr Telewizji 24.05

24 maja 2022 r. zapraszamy na telewizyjną premierę spektaklu "Eurydyka" Teatru Biuro Podróży - prowadzonego przez Pawła Szkotaka.

Przedstawienie „Eurydyka” powstało w czasie pandemii. Jest artystyczną reakcją na zagrożenie rozłąką, odejściem bliskiej osoby. Niepokój i konieczność mierzenia się z tym, stały się nieoczekiwanie powszechnym doświadczeniem. W spektaklu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki. Ich miłość jest silniejsza niż śmierć.

Orfeusz nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia, miesza się tu z rzeczywistością. Dociera on do piekła pełnego szczurów, musi mierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. Co jest prawdziwe, a co jest ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka?

TEATR BIURO PODRÓŻY to zespół artystów założony w 1988 roku przez Pawła Szkotaka, przez lata wypracował własny warsztat oraz rozpoznawalny styl teatralny. Swoje przedstawienia grał na 6 kontynentach w ponad 50 krajach świata. Specjalizuje się w widowiskach plenerowych. Jest również inicjatorem wielu projektów artystycznych i społecznych.

Szczegóły:
Scenariusz i reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Scenografia: Natalia Kołodziej i Joanna Sankowska-Pieprzyk
Kostiumy: Natalia Kołodziej
Obsada: Maja Osińska, Marta Strzałko, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Paweł Stachowczyk, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski oraz instrumentaliści: Łukasz Matuszyk, Darek Bafeltowski, Maciej Błach

PREMIERA: 24.05.2022, TVP Kultura, godz. 20:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi