Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ewangelia według Mateusza w Katowicach

powrót
Ewangelia według Mateusza w Katowicach
Scena w Galerii Teatru Śląskiego w Katowicach

Już w najbliższą sobotę 10 listopada na Scenie w Galerii położonej w Galerii Katowickiej (poziom +2) zobaczyć będzie można gościnny spektakl „Ewangelia według Mateusza" („The Gospel of Matthew") w reż. George'a Dillona z Wielkiej Brytanii.

Ewangelia wg św. Mateusza to jedna z czterech biblijnych kanonicznych Ewangelii. Skupia się w głównej mierze na postaci Chrystusa jako Mesjasza, ale też ukazuje człowieczeństwo Jezusa, czyniąc go bliższym czytelnikom. To właśnie na tym ostatnim aspekcie tekstu skupił się George Dillon w swojej teatralnej adaptacji. Jego opowieść przybiera formę niezwykle klimatycznego monodramu, w którym mieszają się ze sobą wzniosłość oraz codzienność.

Doceniony przez krytyków i publiczność w Wielkiej Brytanii, wielokrotnie nagradzany aktor George Dillon, ukazuje Jezusa w jego niezwykle ludzkiej, momentami humorystycznej, odsłonie. Chrystus nie jest tu potulnym barankiem prowadzonym na rzeź, lecz współczesnym wojownikiem Boga. Powstały tuż po wydarzeniach z 11 września spektakl stanowi inscenizację Ewangelii w nowym brytyjskim tłumaczeniu. Dillon za tę epicką, pełną pasji kreację znalazł się na shortliście najlepszych aktorów festiwalu Fringe w Edynburgu magazynu "The Stage".

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach cyklu prezentacji impresaryjnych TEATR SPOTKANIA.
Spektakl w języku angielskim z napisami w języku polskim


fragment Ewangeli według Mateusza w interpretacji George'a Dillona

„Ewangelia według Mateusza" („The Gospel of Matthew")
wykonanie, adaptacja i reżyseria - George Dillon
muzyka - Charlotte Glasson i Stuart Daye
video - APT Visuals

Bilety w cenie 15-20zł do nabycia w kasie Teatru oraz na stronie internetowej Teatru.

Gorąco zapraszamy.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi